вологість:
тиск:
вітер:
Як депутатка Київради отримувала "бонуси" за схеми з нерухомістю та "відмивала" гроші ‒ розслідування Bihus.Info
Депутатка Київської міської ради від партії "Батьківщина" Олена Марченко фігурує у розслідуванні журналістів Bihus.Info, яке ґрунтується на записах прослуховування, встановленого НАБУ в офісі Дениса Комарницького, якого вважають "смотрящим" за столицею. Опубліковані аудіоматеріали свідчать про нібито її участь у схемах із нерухомістю та легалізацією готівки.
Згідно із записами, менеджерка Комарницького Олена Богославська повідомляла Марченко про виплату бонусу за "успішне закриття одного з проєктів". У розслідуванні зазначається, що депутатці пропонували на вибір оформити квартиру на своє ім'я або отримати гроші від її продажу. Марченко нібито відмовилася від оформлення нерухомості через проблеми з її подальшим декларуванням і обрала готівку. Сума "бонусу", про який йшла мова у розмові, становила близько 100 тисяч доларів США.
Богославська: "В мене для тебе гарна новина. Ми закрили там один проєкт і нарешті я узгодила хоч якусь премію".
Марченко: "Ну?"
Богославська: "Варіант перший ‒ оформлення квартири. Варіант другий ‒ виставляємо її на продаж і передаємо тобі гроші".
Марченко: "Мені тільки другий варіант, бо перший ‒ із моїми деклараціями, нічого нікуди не буду оформлювати".
Богославська: "Дивись, приблизно близько сотні".
Марченко: "Угу, дуже приємна новина".
В іншій розмові Богославська і Марченко обговорювали "бонус" паркінгами, які згодом отримала донька депутатки:
Богославська: Тобто зараз цей об'єкт здається, тому це все одно там метри в закінченому проекті.
Марченко: "Дуже приємно, гарна сьогодні новина".
Фіктивна зайнятість
Із записів випливає, що Марченко тривалий час мала труднощі з офіційним доходом, необхідним для заповнення декларацій. Вона скаржилася співрозмовникам, що вже два роки не отримує жодної заробітної плати, а єдиним джерелом легального доходу є часткова зайнятість в академії МВС із зарплатою 15 тисяч гривень на місяць.
У діалогах Марченко шукала способи офіційного працевлаштування для легалізації доходів. Вона пропонувала працювати юристом у компаніях, пов'язаних із будівельним бізнесом, при цьому визнавала можливість виникнення конфлікту інтересів. У розмові з Комарницьким депутатка наголосила на необхідності бодай часткової офіційної зайнятості для формального декларування доходів.
У розслідуванні також наведено фрагменти, де Марченко розповідає про фіктивне працевлаштування у юридичній фірмі: за її словами, вона компенсувала компанії витрати на сплату податків, фактично виплачуючи близько 100 тисяч гривень щомісяця, аби отримати мінімальну заробітну плату "на папері".
"Я практично без заробітка, бо у того адвоката, у якого я працюю, мені вже рік ні копійки не платять. Я в них працюю, але маю 0,0 заробітної плати. Це маячня. Візьміть мене хоч кудись! Вони не можуть мені тільки платити. Я ж йому все компенсувала з податками: я відвозила 100 з чимось тисяч там у місяць, щоб вони мені давали мінімальну заробітну плату", ‒ жалілася Марченко у розмові з Комарницьким.
Аналіз декларацій
Журналісти також проаналізували декларації Марченко за 2015-2023 роки. Спочатку депутатка декларувала квартиру в Києві, квартиру в Моршині, кілька земельних ділянок біля столиці, автомобіль Audi, близько 16 тисяч доларів заощаджень і сукупний дохід сім'ї, який тоді складав приблизно 70 тисяч доларів на рік.
До 2023 року активи Марченко суттєво зросли. Вона задекларувала частки у кількох компаніях, дві квартири в клубному будинку "Конкордія" площею 140 кв. м кожна, будинок у котеджному містечку "Северинівка" на 240 кв. м, квартиру від "Спецжитлофонду", як уточнюють у Bihus.Info, для здачі в оренду, гектар землі в Карпатах та кілька паркомісць. Частина цього майна оформлена на її родичів ‒ чоловіка, матір і доньку.
Нагадаємо, міський голова Києва Віталій Кличко повідомив про нові звільнення посадовців, які "засвітилися" на "плівках Комарницького".
Що насправді відбувається в Києві? Як корупційним схемам, закладеним за часів Черновецького, вдалося не тільки вижити, а й розвинутися? Чи вдасться НАБУ здійснити ціннісний прорив у столиці, чи ми спостерігаємо чергову політичну виставу відбирання столиці у Кличка на користь Банкової? Редакторка відділу внутрішньої політики Інна Ведернікова поговорила з багатьма людьми в правоохоронних органах, столичній і центральній владі і спробувала дати відповіді у статті "Корупція в Києві. Хто замовив НАБУ бек-офіс Комарницького та до чого тут Банкова?"

Новини рубріки

Продаж електромобілів в Україні різко виріс: переважно обирають вживані авто з США
29 квітня 2025 р. 11:00

Ліквідований генерал Москалик був цінною особою для Путіна: нові деталі
29 квітня 2025 р. 10:49

Трамп вважає, що якби не його "джавеліни", то російські танки зайшли б до Києва
29 квітня 2025 р. 10:33