Усі китайські добровольці співпрацюють із спецслужбами КНР – джерело

29 квітня 2025 р. 17:26

29 квітня 2025 р. 17:26


Усі громадяни Китаю, які воюють на боці Росії проти України, добровільно чи не з власної волі співпрацюють із китайськими спецслужбами, пише у статті « Україна вступає у небезпечну гру з Китаєм. І це добрий шанс для нас » оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко .

Автор зазначає, що, хоча Китай офіційно не посилає своїх солдатів воювати в Україні на боці Росії, і більше того - вимагає від своїх громадян утримуватися від участі у військових операціях, місцева влада Китаю не перешкоджає своїм громадянам підписувати контракт із російською армією. А вербування відбувається під наглядом спецслужб.

Існує дві версії поблажливості спецслужб Китаю до залучення громадян Росією до віни.

Згідно з однією з них поширена думка про те, що керівництву Китаю вигідна участь у війні представників національних меншин. Найманці будуть убиті і представників того чи іншого народу поменшає.

Однак існує й інша, правдоподібніша версія – найманці благодатне середовище для розвідувальних структур.

Поінформовані співрозмовники ZN.UAкажуть, що серед китайських «добровольців» безумовно є представники китайських спецслужб .

«Не сумніваюся, що всі китайці, які підписали контракт з російською армією, добровільно чи не з власної волі, але співпрацюють з китайськими спецслужбами », — сказав один із представників українських органів влади.

Кравченко зазначає, що війна Росії в Україні цікавить Китай із самого початку. Зокрема тут застосовуються західні технології, а армія Тайваню має приблизно таке ж західне озброєння. Відповідно китайці можуть оцінити його застосування у бойових умовах.

З іншого боку Китай аналізує засоби та способи ведення бойових дій арміями в умовах сучасної війни, та проблеми, що виникають при взаємодії між різними родами військ.

Остання Китай особливо і не приховує. Так, нещодавно китайські офіцери приїжджали на окуповану РФ територію Донецької та Запорізької областей, де вивчали тактику застосування дронів на передовій, роботу РЕБ та досвід контрбатарейної боротьби російських підрозділів.

«На основі цього досвіду Китай реформує свою армію. Проте китайців цікавлять не лише сучасні засоби ведення бойових дій. Китай також потребує різнобічної інформації і про саму Росію », - наголошує автор.

Він нагадує, що Китай, як і багато інших, прогнозував падіння Києва за три дні, але все сталося інакше.

« Пекін цікавить не просто російсько-українська війна, а стан російської армії та суспільства , як реагує російська держава, чим дихають російські солдати. Тому китайським спецслужбам і важливо мати своїх найманців серед російських солдатів», - зазначає аналітик на ще один важливий нюанс.

Все це дозволяє побачити плюси та мінуси російської армії, дізнатися про проблеми з логістикою та отримати уявлення про настрої серед воюючих солдатів.

Нагадаємо, що Збройні сили України взяли в полон у зоні бойових дій двох громадян Китаю, які воювали у складі російської армії. Крім того, президент Володимир Зеленський заявив, що Китай постачає РФ артилерію та порох. Натомість в Китаї спростували цю його заяву , як і багато інших.

Усі китайські добровольці співпрацюють із спецслужбами КНР – джерело

Джерело: zn.ua (Політика)