вологість:
тиск:
вітер:
Україна готова підписати зі США угоду про надра вже 30 квітня — Bloomberg
Україна та США можуть підписати угоду про видобуток корисних копалин у середу, 30 квітня.
Про це пише Bloomberg , посилаючись на власні джерела.
Зазначається, що проєкт угоди, який передбачає створення спільного фонду для управління інвестиційними проєктами України, вже доопрацьовано.
Видання пише, що міністерка економіки України Юлія Свириденко вже прямує до Вашингтона для підписання угоди.
У рамках угоди США та Україна працюватимуть над створенням умови для «збільшення інвестицій у гірничодобувну промисловість, енергетику та пов'язані з ними технології в Україні».
У проєкті документа, зазначає Bloomberg, США визнали вимогу України уникнути конфлікту з планами щодо вступу до країн Європейського Союзу. Цю вимогу українська сторона називала «червоною лінією» у переговорах.
Ще одним «проривом» стало те, що США погодилися, що лише майбутня військова допомога, яку вони можуть надати Україні після підписання угоди, буде враховуватися при розрахунку їхнього внеску до фонду, згідно з документом.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв у неділю, що Вашингтон відмовився від своєї наполегливості щодо включення до угоди десятків мільярдів доларів допомоги, наданої з початку повномасштабного вторгнення росії.
«Підписання може відбутися на тлі зростаючого розчарування президента США Дональда Трампа затримками у встановленні припинення вогню у війні, яка триває вже четвертий рік», — пише видання.
Трамп сумнівається у тому, чи готовий лідер кремля володимир путін досягти прогресу в реалізації мирного плану, який він прагнув реалізувати протягом перших 100 днів на посаді. .
Угода про корисні копалини
Раніше Володимир Зеленський заявив, що США виступили з пропозицією підписати нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів. За словами президента, йому невідомі поки деталі цієї нової угоди, але зазначив: згадок про передання американцям контролю над АЕС там немає.
Також нещодавно Зеленський казав , що умови в угоді про корисні копалини постійно змінюються.
Зеленський зауважив, що спершу юристи працювали «над однією угодою, потім над іншою, а зрештою домовилися про рамкову».
9 квітня Кабмін виділив 113 млн грн із резервного фонду держбюджету на консультаційні послуги для підготовки проєкту угоди про співпрацю зі США у сфері копалин.
З виділеної суми Мінекономіки отримає 59 млн грн, а Мінʼюст — 54 млн грн. Обидва міністерства до 15 квітня мають залучити фахових консультантів — експертів, які мають досвід співпраці з українським урядом у сфері державного боргу, зовнішніх запозичень, а також юристів із міжнародних юрфірм для допомоги в підготовці переговорів щодо укладення угоди.
16 квітня США пом’якшили вимоги до України стосовно повернення грошової допомоги у межах угоди про надра.
Після раунду переговорів у Вашингтоні Адміністрація президента Дональда Трампа зменшила оцінку обсягу допомоги, наданої Києву з початку повномасштабного вторгнення рф, з $300 млрд до приблизно $100 млрд. Сама Україна говорила про понад $90 млрд.
Окрім того президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна загалом отримала від США допомоги на $100 млрд.
16 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко повідомляла про суттєвий прогрес у роботі над угодою зі США про надра.
28 квітня премʼєр Денис Шмигаль повідомляв, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю.
.jpg)
Новини рубріки

Київ продовжить використовувати торби для поливу дерев: як вони працюють
30 квітня 2025 р. 19:07

Європейський оборонний фонд вперше працюватиме з ОПК України
30 квітня 2025 р. 18:53

Росія починає будівництво автомобільного мосту до Північної Кореї
30 квітня 2025 р. 18:53