вологість:
тиск:
вітер:
Родина посадовця Департаменту кібербезпеки СБУ володіє майном на майже $2 млн – hromadske
Заступником Департаменту кібербезпеки СБУ (ДКІБ) зараз є полковник Іван Калабашкінн, а до цього – з 2014 по 2019 рік – він обіймав керівну посаду в так званому підрозділі «К» у Києві. Останній мав боротися з корупцією, однак його розпустили через корупційні скандали та неефективність. При цьому родина Калабашкіна, відколи той отримав керівну посаду в СБУ, встигла нажити три квартири в центрі Києва, земельні ділянки, віллу та дорогий автопарк, пише hromadse .
Так, у травні 2021 року теща Калабашкіна – Алла Северіна – придбала 15 соток землі в Riviera Village, що за 20 км від Києва. Резиденти елітного містечка можуть користуватися там басейнами, лаунж-зонами, рестораном, баром, футбольним полем та тенісними кортами. На території також є дитячий садок.
Сьогодні, на придбаній ділянці, збудований котедж. Адміністратор котеджного містечка повідомив, що політика забудовника не передбачає зміни планування будинків. Стандартна площа котеджу, який придбала теща Калабашкіна становить 207 м².
Архівні записи свідчать, що в середині 2021 року такий будинок у містечку коштував щонайменшу 11,5 млн грн, або ж 430 тисяч доларів. Сьогодні такий самий котедж продається щонайменше 450 тисяч доларів.
При цьому, ремонт у будинку та меблі купують вже самі. Адже забудовник пропонує покупцям лише землю з готовою коробкою.
Вже в лютому цього року Алла Северін поряд із ділянкою з будинком купила ще один шматок землі. Цього разу площа склала 13 соток. Сьогодні подібні ділянки у котеджному містечку коштують близько 235 доларів.
Однак, за даними hromadske, офіційно ця ділянка обійшлася тещі полковника СБУ за 10 тисяч доларів. Тобто вартість занизили у 20 разів. Що стосується землі, придбаної 2021 року, то за неї Северіна офіційно сплатила всього 90 тисяч доларів. Тоді як у березні того року подібні ділянки у містечку продавали за понад 230 тисяч доларів.
Журналісти вказали, що з огляду на ринкову вартість, дві ділянки, будинок у Riviera Village та його ремонт могли б коштувати близько 870 тисяч доларів.
Водночас мати полковника СБУ Галина Калабашкіна є власницею квартири у 104 м² в київському ЖК «Ярославів град». Сьогодні подібна квартира з ремонтом у тому ж будинку може коштувати 450 тисяч доларів.
Журналісти дізналися, що у листопаді 2021 року Галина Калабашкіна уклала попередній договір на купівлю квартири в цьому житловому комплексі, а остаточно її купила – у вересні 2022 року. Забудовник за один квадратний метр просив 2200 доларів. Ціна не змінювалась ні в листопаді 2021, ні у вересні 2022. Як підрахували розслідувачі, тоді мінімальна ринкова ціна квартири у ЖК «Ярославів град» становила близько 230 тисяч доларів. Однак офіційно матір Калабашкіна заплатила за житло близько 68 тисяч доларів.
Дружина посадовця СБУ Аліна Калабашкіна разом зі своєю матір’ю володіють ще двома квартирами в історичному центрі Києва. Це житло у ЖК «Да Вінчі» має площу 139 та 137 м². Кожна з квартир із подібною площею без ремонту коштують близько 350 тисяч доларів.
Що стосується автівок, то у власності родини Івана Калабашкіна їх п’ять, чотири з яких – Mercedes-Benz. Всі автівки куплені у рік їхнього випуску.
Аліна Калабашкіна є власницею Mercedes-Benz GLA 220 2017 року випуску. Сьогодні це авто коштує близько 25 тисяч доларів. Тещі Калабашкіна належать Mercedes-Benz GLC 250 D Coupe 2017 року випуску, який зараз можна купити за близько 50 тисяч доларів. Також Алла Северіна володіє Hyundai i30 2021 року випуску за приблизно 20 тисяч доларів.
Володимир Противенський – тесть Івана Калабашкіна – є власником двох Mercedes-Benz:
- GLE 53 2020 року приблизно за 80 тисяч доларів;
- GLC 250 D приблизно за 40 тисяч доларів.
Також родина полковника СБУ має п’ять паркомісць на паркінгу ЖК «Да Вінчі». Незалежний експерт та консультант із нерухомості Євгеній Полунов зазначив журналістам, що мінімальна ринкова вартість цих паркомісць загалом може складати щонайменше 100 тисяч доларів. Ще одним паркомісцем володіє дружина Калабашкіна у ЖК «Ярославів град». Такі нині коштують близько 40 тисяч доларів.
Журналісти зазначили, що капіталізація перерахованого вище майна може становити близько 2 млн доларів.
Що стосується того, ким працюють члени родини Калабашкіна, то дружина зазначає, що вона дитяча психологиня. Однак журналісти не знайшли жодних записів про послуги Аліни Калабашкіної у соцмережах, так само як і слідів її діяльності у психологічних центрах або лікарнях. Відповідні профілі просто відсутні.
Галина Калабашкіна – матір Івана Калабашкіна – ще минулого року значилася бухгалтеркою в запорізькій компанії. Бухгалтеркою жінка працювала й 10 років тому.
У СБУ журналістам повідомили, що Галина Калабашкіна була підприємицею. Мовляв, з 2008 року заснувала два будівельних підприємства.
Як з’ясували журналісти, з 2008 року мати Івана Калабашкіна мала частку в компанії «Рестор». Щоправда, з 2008 до 2022 року фірма отримала лише 85 тисяч гривень прибутку. У 2017 році вона також увійшла до компанії «Будконструкція-2004», яка з 2017 до 2020 року зазнала збитків у 43 тисячі гривень. Інформації про подальші доходи компанії немає.
Батько посадовця СБУ Микола Калабашкін взагалі ніколи не мав жодного бізнесу. Те саме стосується й тещі полковника. Водночас у витоку бази під назвою «ПриватБанк 2018» вказано, що Алла Северіна ніде не працювала. Тоді як наприкінці 90-х і на початку 2000-х вона отримувала доходи в одній із запорізьких поліклінік, а сама себе вона називає лікаркою.
Тесть Івана Калабашкіна, з початку 2000 років працював на підприємстві «Мотор Січ». Чоловік був дотичний до бізнесу, який з 2012-го мав 15% в українській компанії «Альфа-Метал». Тоді прибуток компанії склав до 70 тисяч гривень на рік, а про якісь прибутки в подальші роки інформації немає. Ще одна компанія ТОВ «Укртехбуд», де Володимир Противенський мав частку з кінця 2011-го по 2012-й, теж виявилася збитковою.
Єдине очевидне джерело прибутку — продаж нерухомості, якою родина володіла раніше. Так, з 2009 по 2014 рік родина Івана Калабашкіна продала п’ять квартир — у Києві, Запоріжжі та Дніпрі. Загальна сума склала близько 290 тисяч доларів.
Раніше повідомлялося, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулася до виконувача обов’язків генерального прокурора Олексія Хоменка з ініціативою відкрити кримінальну справу щодо народного депутата з групи «Довіра» Сергія Шахова. Підставою стало журналістське розслідування, в якому йдеться про ймовірне недекларування елітного житла в Дубаї та інших значних витрат, що можуть свідчити про подання недостовірних даних у деклараціях.

Новини рубріки

Китай формує список американських товарів, які буде звільнено від мит – Reuters
30 квітня 2025 р. 20:30

Зеленський привітав прикордонників зі святом
30 квітня 2025 р. 20:30