вологість:
тиск:
вітер:
Суд взяв під варту двох експрацівників Міноборони в справі постачання на фронт 120 тисяч несправних мін
Суддя Володимир Бугіль задовольнив клопотання слідчого СБУ та відправив під варту без альтернативної застави екскерівника одного з військових представництв Міністерства оборони Михайла Шкуренка та очільника групи контролю Юрія Яреська.
Крім них у справі також фігурують підозрюють:
- гендиректор оборонного заводу Леонід Шиман;
- його перший заступник Олексій Кириченко.
Вирішується питання, щодо обрання їм запобіжного заходу.
Напередодні СБУ затримала керівництво оборонного заводу на Дніпропетровщині, яке поставило до ЗСУ браковані мінометні снаряди. Крім того, співробітники СБУ затримали екскерівника одного з військових представництв Міноборони та очільника групи контролю відповідного підрозділу.
За версією слідства, у 2024 році керівництво оборонного заводу на Дніпропетровщині уклало договір з Агентством оборонних закупівель на виготовлення боєприпасів для ЗСУ. Підприємство мало поставити 120 мм мінометних пострілів на понад 11 млрд грн.
Проте експертиза встановила, що під час виробництва використовувалася суміш порохів, один з яких не призначений для зарядів до 120 мм мінометних пострілів, що призвело до нестабільної роботи заряду. Також капсули-запалювачі мали дефекти, що спричиняло осічки.
Попри ці проблеми, підозрювані не зупинили виробництво, прагнучи отримати прибуток із держзамовлення. Крім того, посадовці військового представництва, залучені до схеми, не проконтролювали якості мін й внесли неправдиві дані в звітність. У результаті ЗСУ отримали понад 120 тисяч непридатних мін.
Нагадаємо, перші скарги щодо несправності мін почали надходити ще на початку листопада. Тоді у медіа з'явилося відео, в якому військові детально описували проблеми з боєприпасами. ЗМІ повідомляли, що несправності торкнулися різних ділянок фронту і стосувалися значної кількості мін.
Міністерство оборони України ухвалило рішення вилучити з фронту всі неякісні мінні постріли українського виробництва, які не відповідали стандартам. Ці боєприпаси мали серйозні технічні проблеми: вони або не досягали позицій ворога, або взагалі не вибухали. За даними ZN.UA , йдеться про відкликання щонайменше 100 тисяч мін , що еквівалентно приблизно пів року економного використання боєприпасів на фронті.
Попри те, що проблема була відома ще на початку місяця, велика нарада з цього питання за участю представників Міністерства оборони, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості та Офісу президента відбулася лише 21 листопада.
Під час обговорення стало відомо, що в Міністерстві оборони України немає чіткої системи контролю якості боєприпасів перед їх постачанням до Збройних сил.
Журналіст Юрій Ніколов у статті "Скандал із 120-мм мінами для ЗСУ: анатомія зради" на ZN.UA розповів, як прекрасна ідея робити в Україні міни для ЗСУ перетворилася на "скандал із 120-міліметровими", оприлюднюючи та цитуючи документи, що підтверджують безвідповідальність як Міноборони, так і Мінстратегпрому.

Новини рубріки

Місячний календар на травень 2025: коли Повня та Молодик?
30 квітня 2025 р. 22:23

Зеленський провів телефонну розмову з прем’єром Канади, запросив його до Києва
30 квітня 2025 р. 22:04

Зеленський запросив Карні в Київ
30 квітня 2025 р. 21:54