вологість:
тиск:
вітер:
Україна та США підписали угоду про надра
Україна та США підписали угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови. Про це повідомила міністерка фінансів Юлія Свириденко, передає « Главком ».
«Спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессантом підписала угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США-Україна», – написала вона.
Угода передбачає, що США та Україна створять Інвестиційний фонд з відбудови України, який залучатиме глобальні інвестиції в українську державу.
Основні положення угоди
- Повна власність і контроль залишаються за Україною. Всі ресурси на українській території та в територіальних водах належать Україні.
- Рівноправне партнерство. Фонд створюється 50/50. Україна керуватиме фондом спільно із США.
- Національна власність захищена. Угода не передбачає змін у процесах приватизації або управлінні державними компаніями.
- Жодних боргів. Угода не містить згадок про будь-які боргові зобов’язання України перед США.
- Угода відповідає Конституції та не змінює євроінтеграційний курс. Документ узгоджується з національним законодавством і не суперечить жодним міжнародним зобов’язанням України.
- Фонд наповнюватиметься доходами виключно з нових ліцензій. 50% доходів від нових ліцензій у сфері критичних матеріалів і нафти й газу після створення фонду спрямовуватимуться до нього.
- Законодавчі зміни – лише точкові. Для функціонування фонду передбачено лише внесення змін до бюджетного кодексу.
- США допоможуть залучати додаткові інвестиції і технології
- Угода надає податкові гарантії. Доходи і внески фонду не оподатковуються ні у США, ні в Україні, щоб інвестування дало якнайбільші результати.
«Ми очікуємо, що перші 10 років прибутки та надходження фонду не розподіляються, а можуть лише інвестуватись в Україну – у нові проєкти чи відбудову. Ці умови будуть обговорюватися додатково», – написала Свириденко.
Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив , що уряд ухвалив рішення, необхідні для підписання угоди між Україною та США про створення Інвестиційного фонду відбудови.
Нагадаємо, міністр фінансів США Скот Бессент заявив , що проєкт мінеральної угоди вже готовий до підписання, але Україна захотіла внести декілька термінових правок. «Суспільне» з посиланням на джерело в Офісі президента України повідомляє, що правки не вносились..
Нагадаємо, ще 28 лютого, у Вашингтоні відбулась зустріч президента США Дональда Трампа та президента України Володимира Зеленського. Як відомо, Зеленський прибув для підписання угоди щодо корисних копалин.
Однак, під час зустрічі розгорілася справжня суперечка . Під час відповідей на питання журналістів Трампа і Зеленського, віцепрезидент США Джей Ді Венс втрутився у розмову після слів Зеленського про необхідність надати Україні гарантії безпеки та активно включити Україну до переговорного процесу.

Новини рубріки

Буданов: Екіпаж другого знищеного російського Су-30 міг не вижити
04 травня 2025 р. 15:52

У Грузії затримали двох українців – підозрюють у наркозлочинах
04 травня 2025 р. 15:43

Буданов: Екіпаж знищеного дронами російського Су-30 не вижив
04 травня 2025 р. 15:43