вологість:
тиск:
вітер:
Інвестувати зможуть не всі: в угоді про копалини між США та Україною є цікавий нюанс
В першу чергу це спрямовано проти Китаю, який надає негласну підтримку росіянам у війні
Угода про створення Інвестиційного фонду відбудови України, який буде займатися видобутком корисних копалин в Україні та реінвестуванням прибутків у відновлення зруйнованого війною, передбачає заборону на інвестиції в українські ресурси та відбудову для країн, що підтримали Росію. Таким чином, будь-яка країна, яка надавала явну, або неявну підтримку росіянам у війні проти України, не має права робити інвестиції в українські копалини та у відновлення зруйнованих війною міст, або підприємств.
Цей момент окремо "підсвічено" у повідомленні, яке зробила віцепрем'єр-міністр та міністр економіки України Юлія Свириденко . Вона прямо не заявила, що країнам, які надавали підтримку Росії, буде заборонено інвестувати, зазначивши, що інвестиції будуть прийматися від країн-партнерів.
"Фонд підтримується урядом США через агентство DFC, яке допомагатиме нам залучати інвестиції та технології від фондів і компаній як у США, так і у ЄС та інших країнах, що підтримують нашу боротьбу проти російського ворога ", – написала вона.
А ось міністр фінансів США Скотт Бессент, коментуючи укладену угоду, висловився більш відкрито. За його словами, будь-яка країна, яка надавала допомогу, або підтримку Росії в її агресії проти України, позбавляється права інвестувати в українські ресурси та відбудову.
" "І, щоб було зрозуміло, жодній державі чи особі, яка фінансувала чи постачала російську військову машину, не буде дозволено отримувати вигоду від реконструкції України " , – зазначив він.
Цікавий момент полягає в тому, що в першу чергу це спрямовано проти Китаю, який надає негласну підтримку росіянам у війні. Китайці не тільки постачають росіянам товари подвійного призначення , але й "прикривають" Кремль дипломатично , на словах декларуючи нібито "нейтралітет". Китайські наймані солдати воюють за російських окупантів , а китайські офіцери перебувають біля фронту , щоб вивчити досвід війни в Україні.
При цьому, за даними українських ЗМІ, Китай не тільки підтримує активні політичні контакти з росіянами , але й готується грабувати Україну . Зокрема, так званий "приватний бізнес" китайців почав активно "заходити" на тимчасово окуповані українські території, які зараз перебувають під контролем російського режиму. Щонайменше десяток приватних китайських компаній зараз активно співпрацює з підприємствами на окупованих територіях Донецької та Луганської області (в тому числі з підсанкційними), постачають їм промислове устаткування, відбудовують зруйновані заводи.
Але загроза втратити право інвестувати в Україну маячить не тільки перед Китаєм. Індія купує багато російської нафти, фактично фінансуючи війну проти України , Іран та КНДР надають росіянам зброю (втім, ці дві країни точно нікуди не зможуть інвестувати), а низка інших країн опосередковано бере участь у схемах "сірого імпорту", обходу санкцій та інших порушеннях. За бажання будь-який з численних моментів, коли про порушення санкційного режиму ставало відомо, дозволить оголосити країну такою, що "надавала допомогу" Кремлю та позбавити її права інвестицій в Україну.

Новини рубріки

Збройні сили відбили спробу заходу російської ДРГ на Чернігівщину
01 травня 2025 р. 11:42

Урок від Іспанії та Португалії: Британія посилено готується до блекаутів
01 травня 2025 р. 11:42

57 мінералів без інфраструктури: що насправді містить угода про надра і військову допомогу США
01 травня 2025 р. 11:37