вологість:
тиск:
вітер:
Сибіга поінформував представницю ЄС про угоду України зі США
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що поінформував верховну представницю Євросоюзу з питань безпеки і зовнішньої політики Каю Каллас про підписання угоди зі США щодо ресурсів .
Як написав Сибіга у соцмережі X 1 травня, під час розмови сторони також обговорили порядок денний Україна-ЄС й узгодили кроки напередодні «важливих міжнародних подій».
«Повідомив колезі про підписання Угоди про створення Інвестиційного фонду реконструкції між США й Україною. Це знаменує собою важливу віху в стратегічному партнерстві України і США, спрямованому на зміцнення економіки й безпеки України», – зазначив міністр.
За його словами, також йшлося про нещодавні дипломатичні зусилля й наступні кроки для досягнення справедливого і міцного миру в Україні.
«Ми також обмінялися оновленою інформацією щодо підготовки до візиту міністрів закордонних справ ЄС до України 9 травня», – додав Сибіга.
У ніч на 1 травня стало відомо, що Україна і США підписали угоду про економічне партнерство і створення Інвестиційного фонду відбудови.
За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, документ, серед іншого передбачає, що повна власність і контроль залишаються за Україною, фонд створюється 50/50, жодних боргових зобов’язань України перед США , угода не стане перешкодою для вступу України до Євросоюз, а фонд наповнюватиметься доходами виключно з нових ліцензій.
Документ має ратифікувати Верховна Рада України .
Президент США Дональд Трамп просував угоду з початку свого другого терміну президентства в січні. Обидві сторони були готові в лютому підписати угоду щодо природних ресурсів, алепідписання відклали після того, як зустріч Трампа і президента України Володимира Зеленського в Овальному кабінеті перетворилася на суперечку .
США прагнуть доступу до понад 20 видів сировини, які вважаються стратегічно важливими для своїх інтересів. Серед них родовища титану, який використовується для виготовлення крил літаків та інших видів аерокосмічної продукції, а також урану, який використовується для ядерної енергетики, медичного обладнання і зброї. Україна також має родовища літію, графіту й марганцю, які використовуються в акумуляторах для електромобілів.

Новини рубріки

Чи можуть іноземці отримати права в Україні?
01 травня 2025 р. 17:41

"Я вдячний їм": Гетманцев визнав, що спілкується з моделями OnlyFans (відео)
01 травня 2025 р. 17:41

Трамп дав Зеленському роял-флеш угодою про надра – Бессент
01 травня 2025 р. 17:24