Туреччина готує до польотних випробувань нові прототипи безпілотного винищувача

02 травня 2025 р. 01:12

02 травня 2025 р. 01:12


Генеральний директор турецької аерокосмічної компанії TUSAŞ Мехмет Деміроглу повідомив про прогрес у розробці національного винищувача п’ятого покоління KAAN, а також інших ключових проєктів військової авіації.

Про це повідомляє телеканал TRT Haber .

KAAN позиціонується як багатоцільовий винищувач п’ятого покоління з функціями малопомітності, здатний вести повітряні бої, атакувати наземні цілі та здійснювати спостереження. За словами Деміроглу, нині триває складання двох нових прототипів цього літака. Один з них планується завершити до кінця поточного року, інший — на початку наступного. Після цього обидва прототипи мають розпочати льотні випробування.

«KAAN — це наша гордість, не лише компанії TUSAŞ, а й усієї Туреччини. Проєкт просувається успішно. Наступного року ми розпочнемо інтенсивну програму льотних випробувань за участю трьох літаків і одного наземного зразка. Загалом у кампанії братимуть участь чотири одиниці. Ми пообіцяли, що передамо перші літаки Повітряним силам Туреччини до кінця 2028 року. Робимо все можливе, щоб виконати цю обіцянку», — заявив він.

Окрім цього, Деміроглу повідомив, що проєкти ANKA-3 і HÜRJET також переходять до стадії серійного виробництва. ANKA-3 — це безпілотний літальний апарат нового покоління з функціями радіолокаційної малопомітності, призначений для ведення розвідки та ударних операцій. За словами очільника TUSAŞ, наразі тривають його випробування, і перші поставки заплановано на наступний рік.

HÜRJET — це навчально-бойовий літак, здатний виконувати функції легкого штурмовика. Його два прототипи вже пройшли понад 200 випробувальних польотів. Як заявив Деміроглу, серійне виробництво практично розпочато, а перші поставки очікуються наприкінці наступного року.

Нагадаємо, Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підтримує контакти як із Києвом, так і з Москвою, що, на думку дипломатів, може зробити його ключовою фігурою у переговорах щодо майбутньої безпеки регіону. Туреччина, як член НАТО, має другу за чисельністю армію в Альянсі та розвиває власний військово-промисловий комплекс , включаючи виробництво літаків, танків і безпілотників, частину з яких постачає Україні. У 2024 році експорт оборонної продукції країни сягнув 7,1 млрд доларів. Тому Україні уважно придивляється до нових розробок турецьких військових і готова співпрацювати у цьому напрямку.

Туреччина готує до польотних випробувань нові прототипи безпілотного винищувача

Джерело: zn.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua