Субсидія на оренду житла для ВПО: що змінилося

02 травня 2025 р. 05:21

02 травня 2025 р. 05:21


Українці, які не мають достатньо коштів для оплати комунальних послуг, можуть оформити житлову субсидію . У січні 2025 року ввели новий вид соціальної допомоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) – субсидію на оренду житла. Пізніше Кабмін розширив можливості надання такої субсидії. У Пенсійному фонді України (ПФУ) розповіли , що змінилося для ВПО, які отримують цю допомогу.

Що змінилося для ВПО, які отримують субсидію на оренду житла

У ПФУ пояснили, що відповідно до змін, які ухвалив Кабмін, було суттєво розширено умови участі у програмі. Відтепер скористатися субсидією на оренду житла може більше ВПО, оскільки:

  • Період отримання субсидії збільшено. Якщо родина ВПО зберігає право на субсидію на найм житла, виплата автоматично подовжується кожні шість місяців без потреби повторного звернення. Усі необхідні перевірки проводитиме ПФУ за даними державних реєстрів.
  • Удосконалено формулу розрахунку обов’язкового платежу. Так, право на субсидію мають родини ВПО, у яких витрати на оренду (в межах встановлених соціальних норм) перевищують 20% середньомісячного сукупного доходу родини.
  • Актуалізовано при розрахунку субсидії вартість оренди житла в регіоні. Субсидія на оренду житла розраховуватиметься на підставі оновленого показника середньої вартості оренди житла, визначеної Державною службою статистики України за січень 2025 року. Це дозволить врахувати рівень ринкових цін та забезпечити більший розмір виплати.
  • Розширено перелік об’єктів, які можуть здаватись в оренду. Зокрема, передбачено можливість укладення договору оренди не лише на все житлове приміщення (квартиру, будинок), а й на частину житла (наприклад, окрему кімнату) з відповідним правом на оформлення субсидії.
  • Передбачено варіанти вибору форми договору найму. Дозволено використовувати як власний договір оренди, так і Примірний договір, затверджений нормативно. Це забезпечує баланс інтересів орендаря та орендодавця.
  • Додано можливість оренди житла в юридичних осіб. Переселенці можуть укладати договір оренди не лише з фізичними особами або фізичними особами-підприємцями, а й з юридичними особами.
  • Надано право власнику житла відмовитись від компенсації. Введений механізм, за яким власник житла має право добровільно відмовитися від призначення компенсації податків чи їх частини, що пов’язані з наданням житла в оренду ВПО, шляхом подання відповідної заяви.

Нагадаємо, чи треба мати довідку про наявність пічного опалення для оформлення субсидії на вугілля та дрова.

Субсидія на оренду житла для ВПО: що змінилося

Джерело: zn.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua