Румунія не дозволила громадянину Ірландії - кореспонденту Russia Today заїхати у країну

02 травня 2025 р. 23:43

02 травня 2025 р. 23:43


Влада Румунії вислала ірландського журналіста Чея Боуза, який працює на російську телевізійну мережу RT (Russia Today), повідомляє 2 травня Радіо Свобода . Румунська прикордонна поліція підтвердила висилку.

Боуз планував зробити репортаж про заплановані на 4 травня президентські вибори. Він вилетів з Дубліна до Бухареста 1 травня, але йому не дозволили в’їхати до Румунії й посадили на літак до Стамбула.

Згідно з його профілем у мережі X, місцем проживання Боуза є столиця РФ Москва.

«Чей – ірландець, і, хоча країна в Європейському союзі може відмовити у в'їзді іншому громадянину ЄС за екстремальних умов, він має становити загрозу громадському порядку, безпеці або здоров’ю. Чай не вчинив жодного злочину, окрім своїх професійних планів висвітлювати для нас вибори в Румунії», – образилася кремлівська пропагандистка Симоньян у мережі X.

Речниця МЗС Росії Марія Захарова звинуватила румунську владу в тому, що вона не дозволяє кореспонденту RT виконувати свою роботу.

Прикордонна поліція Румунії підтвердила висилку, заявивши, що журналісту заборонили в’їзд на територію Румунії, не оприлюднивши причину цієї заборони. У відомстві розповіли, що ірландця перевірили прикордонники в бухарестському аеропорту, куди він прибув рейсом із Дубліна. За результатами перевірок було встановлено, що йому заборонено в’їзд на територію Румунії.

Кореспондента RT залишили у транзитній зоні, звідки він через кілька годин вилетів у Стамбул, розповіли у прикордонній поліції Румунії.

Нагадаємо, у вересні 2024 року американський Мінʼюст звинуватив двох співробітників російської державної медіакомпанії Russia Today (RT) у виділенні майже 10 мільйонів доларів на створення дружнього до Кремля контенту. Влада США вже втретє публічно звинувачує РФ у спробі впливу на внутрішню політику країни напередодні президентських виборів, повідомляє AP.

Зазначається, що в обвинувальному акті згадуються популярні консервативні блогери, зокрема Тім Пул, Дейв Рубін та Бенні Джонсон. Компанія, повʼязана з ними, фінансувалась співробітниками російських державних ЗМІ. Часто англомовні відео, які створювали діячі, посилювали внутрішні американські розбіжності з ряду питань, наприклад, війни в Україні.

Румунія не дозволила громадянину Ірландії - кореспонденту Russia Today заїхати у країну

Джерело: zn.ua (Політика)