вологість:
тиск:
вітер:
Мільярд доларів за участь у параді — Путін заохочує нечисленних союзників
До 2030 року Росія інвестує у свого давнього політичного союзника Кубу понад $1 млрд, повідомила у четвер адміністрація президента Куби. Це може стати певною фінансовою підтримкою для острівної комуністичної держави, яка переживає затяжну економічну кризу.
Про ініціативу під назвою «План 2030» Москва заявляла і раніше, але тепер уперше озвучено орієнтовну суму запланованих інвестицій у ключові сфери — зокрема виробництво електроенергії, сільське господарство та систему вуличного освітлення, пише Reuters.
«У рамках цього плану російські компанії та підприємці висловили готовність інвестувати понад $1 млрд в економіку Куби», — заявив віцепрем’єр РФ Дмітрій Чєрнишенко.
Заява пролунала одразу після зустрічі президента Куби Мігеля Діас-Канеля з Владіміром Путіним у Кремлі.
Кубинська економіка переживає важкі часи — на неї тиснуть санкції США, різко скоротився туризм, а неефективна державна модель господарювання залишає мало простору для стабілізації.
Росія, яка й сама перебуває під суворими західними санкціями, вже багато років надає Кубі допомогу — від фінансування й поставок нафти до інфраструктурних проєктів та обіцянок туристичних потоків.
Востаннє великі інвестиції в Кубу Росія здійснила 2015 року, видавши кредит на 1,2 млрд євро на будівництво електростанцій «Максімо Гомес» і «Східна Гавана». За початковою угодою Куба два роки тому мала почати гасити кредит і повністю виплатити його до 2028 року. Однак грошей в уряду не виявилося. У 2023 році Путін дозволив Кубі перенести перший платіж на 2028 рік, а остаточне погашення - на 2040 рік.
Найбільше прощення боргів Куби президент Путін провів у 2014 році. Тоді одним разом було списано заборгованість на $32 млрд.
Цього разу, за словами Чєрнишенка, Росія субсидуватиме процентні ставки для компаній, які вкладатимуть у Кубу, назвавши острів «надійним партнером».
Однак чіткий графік реалізації $1 млрд інвестицій наразі не визначено.
«Попереду ще багато роботи. Ми рухатимемось поступово», — сказав Чєрнишенко журналістам у Москві. — «Досягти всього одразу, за помахом чарівної палички, неможливо».
Під час свого візиту до Москви й Санкт-Петербурга цього тижня Діас-Канель також узяв участь у заходах до 80-річчя перемоги Радянського Союзу та його союзників над нацистською Німеччиною.
На трибуні глядачів «параду Перемоги» 9 травня в Москві очікується присутність щонайменше 27 (!) глав іноземних держав.
Чому вони вирішили приїхати до країни, яка відзначає перемогу над агресором у війні минулого століття, але у ХХІ столітті напала на свого сусіда й веде проти України геноцидну війну? Адже багатьом із цих лідерів байдуже до подій 80-річної давнини та жертв тієї кривавої війни.
Про те, як «парад Перемоги» став тестом на лояльність і страх, у статті «Тест на страх і не тільки. Хто й навіщо їде до путіна на 9 травня» пише оглядач Володимир Кравченко .

Новини рубріки

Європейський Союз наближається до створення трибуналу проти Кремля
09 травня 2025 р. 05:06

9 травня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
09 травня 2025 р. 05:06

Індія заявила про удари Пакистану по військових станціях
09 травня 2025 р. 04:38