вологість:
тиск:
вітер:
Заява Трампа змінила гру: у Європі побоюються провалу тиску на Кремль ‒ The Guardian
Публічна заява президента США Дональда Трампа із закликом до України негайно розпочати прямі переговори з Росією поставила під сумнів координацію європейських зусиль щодо посилення санкцій проти Москви. Як повідомляє The Guardian з посиланням на європейських дипломатів, ця ініціатива з боку Трампа змінила динаміку міжурядових домовленостей та змусила українську сторону реагувати, щоб уникнути дипломатичних ускладнень.
За словами співрозмовників видання, Київ фактично не мав іншого вибору, окрім як прийняти пропозицію Владіміра Путіна щодо участі у прямих переговорах у Стамбулі, запланованих на четвер. Водночас ця ініціатива Кремля, ймовірно, спрямована на те, щоб уникнути загострення відносин із Трампом та посилення тиску з боку Європи щодо запровадження нових санкцій.
Дипломати підкреслюють, що наразі немає доказів змови між Трампом і Путіним. Водночас саме втручання Трампа стало, за їхніми словами, однією з причин, чому Велика Британія відклала заплановані санкційні заходи, які мали бути оголошені в понеділок. Європейський Союз, однак, продовжує готувати новий пакет санкцій, запланований на кінець місяця. Уряд Німеччини повідомив, що ЄС розпочне активну роботу над санкціями, якщо до кінця дня не буде досягнуто припинення вогню.
Експерти наголошують, що рішення США приєднатися до санкцій може мати значний політичний ефект, адже символізуватиме визнання з боку Трампа того, що саме Путін стоїть на заваді досягненню миру.
У неділю Трамп опублікував у своїй соцмережі Truth Social заяву, в якій наполіг, що Україна має якнайшвидше погодитися на переговори з Росією.
Позицію Кремля озвучив речник Дмитро Пєсков, який під час брифінгу відмовився прямо коментувати можливу зустріч Путіна із Володимиром Зеленським. Натомість він заявив, що Росія "зосереджена на серйозному пошуку шляхів досягнення довгострокового мирного врегулювання". Пєсков також розкритикував вимоги ЄС щодо України, назвавши їх "ультиматумами", які, за його словами, є неприйнятними для Росії.
У понеділок Трамп також припустив, що Путін особисто братиме участь у переговорах у Стамбулі, і навіть натякнув на можливість власної присутності .
Очікується, що держсекретар США Марко Рубіо також буде в Туреччині у четвер, де візьме участь у неформальному саміті з питань фінансування НАТО. У цей же час європейські міністри мають намір донести свою позицію, згідно з якою російські вимоги до мирної угоди, по суті, означають розчленування України.
За даними джерел, деякі представники європейських урядів можуть бути присутні у Стамбулі, щоб забезпечити належну підготовку української делегації до потенційно вирішального раунду переговорів, який відбувається без належного планування.
Видання зазначає, якщо буде очевидно, що Кремль свідомо затягує процес або зриває переговори, західні країни можуть повернутися до Трампа з вимогою визнати, що Путін не прагне справедливого миру, а лише капітуляції України.
У Європі напередодні заявили, що зволікати більше не можна, і Росія зобов'язана до кінця понеділка погодитися на 30-денне безумовне припинення вогню на території України, інакше вона зіткнеться з новими жорсткішими санкціями .

Новини рубріки

«Євробачення – 2025»: як проголосувати українцям за кордоном
13 травня 2025 р. 12:25

На Вінниччині прикордонники не впустили до України іноземця з російською символікою
13 травня 2025 р. 12:15

Коли США отримають прибуток від угоди про копалини? Озвучено несподіваний термін
13 травня 2025 р. 12:15