вологість:
тиск:
вітер:
Відмова Путіна брати участь в мирних переговорах випробовує терпіння Трампа — The Times
Владімір Путін не відомий як азартна людина, але його рішення відмовитися від переговорів з президентом Зеленським у Стамбулі стало ризикованим кроком, який може зруйнувати відносини Кремля з президентом Трампом.
Насправді було малоймовірно, що навіть переговори віч-на-віч між Путіним і Зеленським у Туреччині призведуть до стійкого припинення вогню, не кажучи вже про угоду про припинення війни. Однак Трамп, який має амбіції отримати Нобелівську премію миру і хвалився, що може закінчити війну за один день, бачить речі по-іншому, стверджує Марк Беннетс, іноземний кореспондент газети The Times.
"Вони можуть досягти досить хороших результатів", — сказав президент США цього тижня, припустивши, що міг би поїхати до Стамбула для участі у зустрічі, якщо угода буде на столі.
Кореспондент додає, що хоча переговори між російськими та українськими представниками в Стамбулі все ще можуть відбутися, ніхто не очікує прориву — навіть натяку на нього.
Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на арешт Путіна за воєнні злочини, і з’явилися припущення, що він не наважився їхати до Стамбула через побоювання за власну безпеку. Втім, Туреччина не є членом МКС, тож не зобов’язана була б його заарештовувати.
"Натомість рішення Путіна не брати участь у переговорах, найімовірніше, було прихованим сигналом про те, що він не зацікавлений у зустрічі із Зеленським, якщо тільки не йдеться про його капітуляцію. Це також свідчить про те, що його не турбують погрози європейських лідерів посилити санкції проти Москви та збільшити поставки зброї в Україну", — пише Беннетс.
Попри дипломатичний шквал останніх тижнів, немає жодних ознак того, що Путін, колишній офіцер КДБ, який править Росією вже 25 років, готовий відступити від того, що він вважає своєю історичною місією — підкорити Україну.
Залишається відкритим питання, як відреагує Трамп на зірваний саміт. Чи звинуватить він Путіна в зруйнованій можливості для миру? Або ж знову спрямує свій гнів на Зеленського, якщо той відмовиться сідати за стіл переговорів з нечисленною делегацією Росії?
"Путін, ймовірно, вважав цей склад делегації чудовим ляпасом для свого ворога. Або ж це була хитра розрахована комбінація: викликати образу в українців через вкрай низький рівень російських перемовників, щоб ті грюкнули дверима і залишили Стамбул, розчарувавши дядечка Трампа", — сказав Олександр Невзоров, колишній депутат Держдуми, який нині перебуває в еміграції та виступає проти Путіна.
Раніше Трамп погрожував вийти з мирних переговорів, якщо не буде ознак прогресу. Для Москви це був би ідеальний сценарій, який дозволив би Росії вирішити питання з Україною у зручний для неї час, не вдаючи, що вона зацікавлена в мирі.
Це також зміцнило б надії Путіна на те, що Москва і Вашингтон зможуть домовитися про глобальні сфери впливу — результат, який, на думку європейських чиновників, може підштовхнути Росію до нападу на інші країни — після того, як вона зміцнить свої виснажені збройні сили.
Проте для Путіна також існують ризики. Трамп погрожує запровадити вторинні санкції проти країн, які купують російську нафту і газ, таких як Індія та Китай, якщо він вважатиме, що Москва перешкоджає досягненню миру в Україні. Цей крок завдасть шкоди Росії економічно і може підірвати підтримку Путіна з боку Пекіна, але неясно, чи виявиться ця тактика успішною в кінцевому підсумку.
Раніше Генрі Фой, європейський дипломатичний кореспондент FT зазначав, що відсутність Путіна на переговорах стала переломним моментом у лобістській кампанії, яку ведуть і Путін, і Зеленський, щоб переконати президента США Дональда Трампа в тому, що саме інший є перешкодою на шляху до миру.

Новини рубріки

Перемовини у Туреччині: Зеленський повторив легендарну фразу
15 травня 2025 р. 18:44

Чи є у списку Усик? Forbes оприлюднив рейтинг найбільш високооплачуваних спортсменів світу
15 травня 2025 р. 18:44

Пресконференція Зеленського в Анкарі: ключові тези
15 травня 2025 р. 18:44