вологість:
тиск:
вітер:
У Дніпрі відкрився перший центр ментального здоровʼя всеукраїнської мережі "Повернення"
У Дніпрі відкрився перший центр ментального здоров’я всеукраїнської мережі "Повернення". Центр працює на базі одного з ключових медичних закладів міста, яке стало одним із головних осередків допомоги пораненим і постраждалим від початку повномасштабного вторгнення.
Про це повідомляють з центру ментального здоров'я.
Проєкт заснували Віктор та Олена Пінчуки з метою надання психологічної підтримки військовим, ветеранам і членам їхніх родин. Ідея виникла після особистих зустрічей із військовими в межах іншої ініціативи — реабілітаційних центрів. Захисники висловили одностайну потребу у психологічній підтримці.
Заклад у Дніпрі - це перший центр всеукраїнської мережі "Повернення".
«Ми розуміємо, що всі потребують психологічної підтримки зараз у країні, мені здається, це мільйони людей. Але найважче нашим Героям і Героїням — вони там, на фронті, постійно ризикують здоров’ям, на превеликий жаль, втрачають побратимів і посестер, і їхні родини теж потребують цієї підтримки. Тому ми зробили перший крок", - розповів співзасновник мережі Віктор Пінчук.
За рік центр зможе приймати понад 4 тисячі клієнтів. У межах першого етапу проєкту планується створити щонайменше 25 таких установ у різних регіонах України. Очікується, що вся мережа зможе охоплювати понад 105 тисяч осіб щорічно.
Дніпровський центр оснащено відповідно до сучасних стандартів. Його облаштовано у відремонтованому приміщенні міської клінічної лікарні: тут забезпечено безбар’єрний доступ, інклюзивні санітарні кімнати, душові з поручнями, рецепцію, кабінети індивідуальної й сімейної психологічної підтримки, групову терапію, денний стаціонар та інші приміщення.
Фахівці центру працюють із проявами ПТСР, тривожними і депресивними станами, порушеннями адаптації та іншими наслідками травм. Команда складається з психіатрів, психотерапевтів, психологів, медсестер, кейс-менеджерів і соціальних працівників. Вони застосовують методи когнітивно-поведінкової терапії, гештальт- і травмоорієнтовану терапію, кризове консультування, наративну психотерапію, сімейне консультування.
«Ми допомагаємо людині відновити цілісність після досвіду, що розбиває її на уламки. Комплексну підтримку забезпечує мультидисциплінарна команда, яка бачить не лише розлади, а й особисту історію, біль і шлях до відновлення", - говорить завідувачка центру Яна Сягайло. Вона зазначила, що для цього створено безпечне середовище та використано науково обґрунтовані методи психотерапії і наголосила на важливості мультидисциплінарного підходу та підтримки особистої історії кожного пацієнта.
Окрім терапевтичної допомоги, у центрі доступна сучасна техніка: масажне вібраційне крісло Shiftwave System (США), яке допомагає зменшити рівень стресу, а також обладнання для консультаційних кабінетів, арттерапевтичні матеріали, антистресові іграшки, йога-килимки. Для фахівців передбачено доступ до літератури з психології та психіатрії.
Усі центри мережі "Повернення" створюються на базі державних або комунальних медичних установ у партнерстві з місцевими громадами.
Окрім безпосередньої допомоги, проєкт передбачає й освітню складову. У співпраці з міжнародними та українськими фахівцями розробляються програми для підвищення кваліфікації спеціалістів. Протягом 2025 року заплановано проведення 90 навчальних заходів, серед яких — науково-практична конференція «Повернення. Шлях до ментального відновлення».
Станом на травень уже підписано меморандуми про створення центрів "Повернення" з 15 медичними закладами. До кінця року нові центри відкриються у 13 областях — зокрема, у Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській та Чернігівській.
Засновники і лікарі переконані, що лише через системний підхід можна забезпечити належну ментальну підтримку тим, хто пройшов через війну.
Нагадаємо, ментальне здоров'я — це не тільки відвідування психолога. У наші буремні часи дуже важливо розуміти свій стан та самостійно піклуватися про себе. Українцям, зараз важко - фізично, морально, психологічно. І це не тільки суб’єктивне відчуття кожного, є великі дослідження про негативні стани та емоції.
Зокрема, результати одного з досліджень показали, що 77% українців останнім часом переживали стани стресу та сильної знервованості. Цифра порівняно з 22-м роком виросла більше, ніж на 7%, і зрозуміло, основна причина - повномасштабна війна з Росією.

Новини рубріки

Рубіо заперечив, що Вашингтон проти запрошення Зеленського на саміт НАТО
15 травня 2025 р. 22:36

Екскерівниці Хмельницької МСЕК суд продовжив арешт і вкотре зменшив суму застави
15 травня 2025 р. 22:36

Армія РФ атакувала два райони Дніпропетровщини, загинула жінка
15 травня 2025 р. 22:36