вологість:
тиск:
вітер:
Десантник ЗСУ Штепа вважає, що бізнес бізнесмена Олександра Громика не йде на користь обороноздатності України
Україна має позбавитися методів постачання, коли постачальники перепродають китайські дрони. Про це у статті на Цензор.НЕТ заявив військовий Сергій Штепа, який є десантником ЗСУ, а також соціологом і блогером. Він наводить приклад українського бізнесмена Олександра Громика та його KTD Group (колись займався виготовленням техніки під брендом Saturn), яких чеські журналісти-розслідувачі HlidaciPes запідозрили у можливих "перевезенні китайських безпілотників через Чехію та підробці митних документів", передають "Українські новини" .
"Я розумію, що 2022/23 роки ми пройшли під гаслом "краще зброя за будь-яку ціну ніж дешеве нічого", але зараз вже 2025 рік. Такі схеми давно втратили ареол забезпечення армії. Толерувати їх не можна в жодному разі", — заявив Штепа.
"Потужностей з виробництва власних БПЛА й їхнього випробування на жодному з активів Громика немає. Навіть ті, фотографії, які він викладає у соцмережах більш ніж красномовні — у приміщеннях, де складаються "українські" безпілотники всі попереджувальні та робочі надписи на табличках зроблені китайською мовою", — йдеться у дописі. Олександр Громико стверджує зворотне.
Штепа зазначив, що Громико збирає донати на купівлю в нього дронів Jupiter Hunter-1 UAV (electric) та Jupiter Hunter-1B UAV через платформу Brave 1.
Десантник вважає, що єдиним виходом є масштабування власного виробництва в Україні та залучення грошей партнерів на це. Першим прикладом подібного співробітництва стала Данія, що минулого року направила 535 млн євро на виробництво САУ, дронів, протитанкових засобів та ракет саме в Україні.
"Наш власний ОПК не критично, а катастрофічно недозавантажений", — зазначає Штепа, — "За "Чеську ініціативу" ми дякуємо, але масштабувати необхідно саме "Данську ініціативу". Це питання раціонального використання ресурсів, від чого напряму залежать наші спроможності на фронті".
Нагадаємо, Данія у 2025 році продовжила вкладати гроші у виробництво зброї в Україні. Данський уряд оголосив про надання 300 мільйонів данських крон (40 мільйонів євро) для створення інноваційного фонду, який буде спрямований на технологічний розвиток України на полі бою. Раніше Данія оголосила про виділення 830 мільйонів євро із заморожених активів РФ для фінансування закупівлі зброї в українських виробників.

Новини рубріки

Bloomberg: У Європі збентежені, що Трамп поки не втілив погрози примусити Росію до перемирʼя
17 травня 2025 р. 01:50