вологість:
тиск:
вітер:
США та ЄС розпочали “серйозні” торговельні переговори після тижнів глухого кута — FT
США та ЄС розпочали "серйозні" торговельні переговори, щоб уникнути тарифів американського президента Дональда Трампа, вийшовши з глухого кута, який залишив Союз у кінці черги на перемовини з Вашингтоном. За словами чотирьох людей, ознайомлених із цим питанням, та згідно з даними інформаційної записки ЄС, з якою ознайомилася FT , останніми днями сторони вперше обмінялися “переговорними документами”, окресливши сфери для обговорення — від тарифів до цифрової торгівлі й інвестиційних можливостей.
Головний торговий представник Єврокомісії Сабіна Веянд заявила послам країн ЄС, що Союз повинен діяти спокійно і не піддаватися прагненню США до “швидких перемог”, йдеться в записці. Вона попередила, що деякі американські тарифи, ймовірно, залишаться, особливо в секторах, які команда Трампа хотіла б відновити на території Штатів, таких як виробництво сталі й автомобілів.
ЄС, який Трамп звинуватив у “обкраданні” США, поки що не зміг досягти такого ж прогресу в переговорах з американськими чиновниками, як, наприклад, Японія, Південна Корея, В'єтнам і Велика Британія.
Торговий представник Трампа Джеймісон Грір допоміг прискорити темпи, коли в приватному порядку попередив європейських дипломатів, що американські чиновники дедалі більше розчаровуються через відмову ЄС надати будь-які пропозиції в письмовому вигляді, розповіли джерела FT.
За відсутності перших кроків з боку Брюсселя, попередив Грір, ЄС слід очікувати, що Трамп знову застосує свої тарифи, оголошені 2 квітня, в повному обсязі. До 8 липня 20-відсоткові мита проти ЄС знижені, щоб дати можливість для переговорів.
Трамп, однак, зберіг додаткові 25-відсоткові мита на сталь, алюміній і автомобілі, а також погрожує запровадити додаткові тарифи на фармацевтичну продукцію, напівпровідники, мідь, критично важливі мінерали та деякі інші товари.
Комісар ЄС з питань торгівлі Марош Шефчович, який говорив з Гріром у четвер, 15 травня, висловив сподівання зустрітися з торговим представником Трампа наступного місяця на міністерському засіданні Організації економічного співробітництва та розвитку в Парижі.
Шефчович заявив FT, що хоче скоротити дефіцит торгівлі між США та ЄС, зокрема, за допомогою збільшення обсягів закупівель американського газу, зброї та сільськогосподарської продукції. Однак Штати неодноразово висловлювали занепокоєння з приводу європейського податку на додану вартість, регулювання цифрових послуг, стандартів для харчових продуктів і тарифів на деякі американські товари.
Деніел Маллані, який раніше був головним торговельним представником США в ЄС, заявив, що на майбутніх переговорах Вашингтон, швидше за все, зосередиться на регулюванні фармацевтичної галузі та на відкритті Європи для американської сільськогосподарської продукції.
Міністри торгівлі ЄС дали зрозуміти, що нещодавня угода між США і Британією , яка залишила 10-відсоткові тарифи, не є “шаблоном” для Союзу.
“10% - це не угода”, - сказав один із чиновників ЄС.
Шефчович також заявив, що ЄС не погодиться з вимогами США щодо ПДВ та послаблення цифрового регулювання. Однак Союз готовий зменшити залежність від Китаю у постачанні критично важливої сировини та ліків.
На думку Веянд, угода Вашингтона з Британією свідчить про те, що США хочуть використовувати такі угоди для контролю над ланцюгами поставок і витіснення китайської продукції, йдеться в записці ЄС.
Трамп 2 квітня оголосив про підвищення тарифів для десятків торговельних партнерів, але пізніше призупинив нові мита на 90 днів на тлі паніки інвесторів, щоб дати іноземним урядам час на переговори. Проте останніми тижнями президент США відійшов від ідеї вести переговори з кожним охочим торговельним партнером.
Нещодавно Трамп заявив , що встановить "тарифні ставки" для американських торговельних партнерів “протягом наступних двох-трьох тижнів”, зазначивши, що у його адміністрації немає можливості вести переговори й укладати угоди з усіма охочими торговельними партнерами.
Юлія Самаєва у статті “ Трампономіка 2.0. Цього разу під ударом увесь світ ” оцінювала наслідки тарифної політики Трампа.

Новини рубріки

Кремль зробив заяву про зустріч Зеленського і Путіна
17 травня 2025 р. 12:26

ЗСУ показали українську зброю, яка вогняною кулею спалює ворога
17 травня 2025 р. 12:26

«Не повинно бути ілюзій»: Сибіга про російський удар по автобусу на Сумщині
17 травня 2025 р. 12:11