вологість:
тиск:
вітер:
Київ та Москва борються за увагу Трампа — CNN
Справжня битва у війні в Україні зараз відбувається не в небі над Києвом чи Дніпром, де останніми днями значно посилилися удари російських безпілотників. І повільний прогрес російської армії на сході України не визначить хід війни, що триває вже третій рік.
Ключова боротьба між воюючими сторонами та їхніми союзниками точиться за увагу президента США Дональда Трампа. Саме тому його телефонна розмова з Владіміром Путіним, що очікується сьогодні, може мати вирішальне значення, вважає головний міжнародний кореспондент CNN Метью Ченс.
"Москва та Київ прагнуть довести, що саме інша сторона є справжньою перешкодою для миру, сподіваючись хоч на якийсь час схилити мінливу думку Трампа на свій бік", — пише Ченс.
Ще минулого місяця, після розмови з президентом України Володимиром Зеленським на похороні Папи Франциска, Трамп висловив одні з найрізкіших критичних зауважень на адресу Путіна, засуджуючи російського лідера за ракетний удар по Києву та додаючи, що не може впевнено сказати, чи серйозно Путін налаштований завершити війну.
"Поки триватиме телефонна розмова, Путін — який відмовився прийняти 30-денне припинення вогню, запропоноване Трампом і погоджене Україною — матиме всю увагу президента США й зможе використовувати будь-які ділові пропозиції, лестощі або маніпуляції, які вважатиме найбільш ефективними", — стверджує кореспондент.
Здається, Трамп і Путін поділяють непохитну впевненість, що лише вони володіють особистою владою і навичками для врегулювання війни в Україні, тоді як європейці і самі українці в кінцевому підсумку лише виконуватимуть їхні вказівки.
Недавні не надто вражаючі переговори в Стамбулі — перші прямі переговори між російськими та українськими делегатами за останні роки — схоже, лише підтвердили власне відчуття президента Трампа про його ключову роль у врегулюванні війни. Це заохотило його звернутися безпосередньо до Путіна — і це після того, як він недавно погрожував вийти з цього процесу.
Головний страх українців полягає в тому, що двоє лідерів, поговоривши телефоном, можуть створити власний мирний план за участю президента Трампа — який сказав, що зателефонує своєму українському колезі Зеленському лише після розмови з Путіним — а потім спробувати нав’язати умови Путіна під загрозою припинення важливої військової та економічної допомоги США.
Водночас у президента Трампа є важелі впливу на Росію, якщо він захоче їх використати. Кремль, зі зростаючими втратами та ослабленою економікою, безумовно прагне уникнути роздратованого Трампа, який може відновити та навіть посилити підтримку США у війні в Україні.
Як і раніше, проблема полягає в тому, що ні Росія, ні Україна наразі не готові прийняти мінімальні умови одна одної або піти на компроміс, достатній для задоволення протилежної сторони. Це не означає, що переговори — чи то прямі, чи телефоном — не мають сенсу. Вони, принаймні, показують, наскільки великою є розбіжність між двома сторонами.
"Проте це також може означати, що навіть під тиском США і після прямої розмови з президентом Трампом обидві сторони — Москва і Київ — можуть вирішити продовжувати боротьбу", — підсумував кореспондент.
Раніше Тетяна Станова, політолог та старший науковий співробітник центру вивчення Росії та Євразії Фонду Карнегі пояснила, чому
не варто очікувати "прориву"
після розмови Трампа з Путіним. Вона зазначила, що "нічого "вирішитися" під час цієї розмови не може" й наголосила на трьох основних завданнях Кремля.

Новини рубріки

«Софія Київська» потрапила у скандал через платний вхід у День музеїв
19 травня 2025 р. 17:20

Україна попросила допомогу у будівництві доріг в однієї з азійських держав
19 травня 2025 р. 17:20

У двох містах України скасовано концерти гурту «Курган і Агрегат» через нецензурну лексику
19 травня 2025 р. 17:20