вологість:
тиск:
вітер:
Уроки мови: чи можна українською сказати «скакалка»
Через війну, яку розпочала Росія , багато українців відмовилися від російської мови і перейшли на українську. Але вони не завжди знають, як правильно сказати українською.
Видання «24 Канал» розповіло , чи є в українській мові таке слово як «скакалка».
В українській мові є слово «скакати» і «стрибати» для позначення швидкого пересування чи переміщення зверху вниз. І відповідно спільнокореневі слова: підскочити, зіскочити, відскочити, прискакати, прискочити, перескочити. А ще, прудкого бігового коня називають – скакун.
Тому слово «скакалка» цілком українське, але є ще й слово «скаканка». Обидва слова позначають гімнастичний пристрій або дитячу іграшку, що складається з мотузки з ручками на кінці. Його можна використовувати для ігор та розваг, а можна як тренувальний пристрій для відповідного спорту – наприклад, гімнастики чи стрибків зі скакалкою – роуп-скіппінгу.
Лайфхаків, «як російськомовному перейти на українську», вже безліч. І всі, хто хотів, уже давно ними скористалися, хоча й не завжди вдало. Соціологи свідчать, що чимало українців в обставинах російської агресії свідомо почали спілкуватись українською. Але, по-перше, деякі з цих спеціалістів прогнозують, що значна кількість таких ентузіастів знову відкотиться до звичної російської, щойно військова загроза спаде і ми повернемося до звичних умов життя. По-друге, деякі з цих «нових українців» говорять державною виключно в публічному просторі. Як українці розв'язують мовне питання – читайте у матеріалі журналіста з Херсону, фрілансера у сфері поліграфії Володимира Шишкова «Перехідний вік мови» на ZN.UA.

Новини рубріки

"Це не моя війна": Трамп відмовився посилювати санкції проти Кремля та наробив сумнівних заяв
20 травня 2025 р. 04:26

Британець встановив світовий рекорд, піднявшись на Еверест 19 разів
20 травня 2025 р. 04:07

Три країни пригрозили Ізраїлю санкціями через новий наступ в Секторі Газа
20 травня 2025 р. 04:02