вологість:
тиск:
вітер:
Науковці навчились перевозити антиматерію
Європейська організація з ядерних досліджень (CERN) змогла створити контейнер для перевезення антиматерії з лабораторії у Франції до Швейцарії. Він двометровий і начинений специфічним обладнанням для утримання античастинок, пише Independent.
Антиматерію потрібно було транспортувати на відстань у 4 кілометри. Науковці успішно справилися із цим завданням.У CERN, що після цього експерименту антиматерію можна буде доставляти по всій Європі.
Першим у черзі є Дюссельдорфський університет імені Генріха Гейне. До нього треба їхати майже 800 км. Контейнер кріпиться до спеціального причепа і може рухатися зі швидкістю не більше 40 км/год. Тобто, дорога займе близько 20 годин.
Щоб створити антиматерію, необхідно розігнати елементарні античастинки атомів майже до швидкості світла і створити передумови для їх зіткнення. У світі існує не більше шести лабораторій, які можуть це зробити. Водночас, попит на антиматерію значно вищий, ніж пропозиція — багато вчених вивчають її, оскільки вона дає змогу зрозуміти, як влаштований Всесвіт.
Антиматерія - це будь-яка речовина, яка складається з античастинок. Це можуть бути позитрони, антипротони, антинейтрони тощо. Античастинки мають таку саму масу, які й елементарні частинки, але протилежний заряд.
Саме у Європейському центрі ядерних досліджень збудовано Великий адронний колайдер — найбільший у світі прискорювач елементарних частинок. У 2022 році з його допомогою вчені в ідкрили три нові частинки : незвичайний пентакварк, заряджений тетракварк та його нейтрального партнера.

Новини рубріки

Один з екскерівників ЗАЕС пояснив, чому Трамп хоче контролювати станцію
20 травня 2025 р. 22:00

Євросоюз зняв економічні санкції з Сирії
20 травня 2025 р. 22:00

У Луганську показали, як вигладає стадіон українського футбольного клубу "Зоря"
20 травня 2025 р. 21:32