вологість:
тиск:
вітер:
Сибіга закликав Угорщину до відновлення консультацій щодо нацменшин
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що він закликав Угорщину до відновлення консультацій щодо нацменшин.
«Звичайно, що я порушив питання про відкриття першого кластера. Україна виконує свою домашню роботу. Ми завершили необхідні процедури. Ми готові до відкриття трьох кластерів. Я звернувся під час засідання до наших угорських колег з прямою пропозицією відновити консультації для того, щоб прискорити цей процес», – сказав він під час візиту на Раду міністрів закордонних справ ЄС до Брюсселю.
За його словами, Київ зацікавлений на двосторонній основі з угорською стороною обговорювати «ті питання, які важливі».
«Вони важливі для обох сторін. Ми вважаємо, що жодна країна не має право зловживати своїм статусом країни ЄС чи країни НАТО. Україна вже втілила найвищі стандарти по захисту національних меншин, і ми готові втілювати найвищі стандарти Європейського Союзу, Ради Європи щодо захисту національних меншин», – додав міністр.
20 травня міністр закордонних справ України Андрій Сибіга перебуває з візитом в Брюсселі. Очільник МЗС України взяв участь в засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС, щоб поінформувати європейських колег про актуальну ситуацію на полі бою та динаміку мирних зусиль після зустрічей у Туреччині та контактів між США, країнами ЄС, Україною та Росією.
Наприкінці квітня віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, яка перебувала з візитом в Будапешті, заявила про домовленість з угорською стороною з 12 травня працювати щодо питання нацменшин. Згодом стало відомо, що ці консультації відкладені. Це сталося після заяви СБУ про викриття агентурної мережі воєнної розвідки Угорщини, яка здійснювала шпигунську діяльність на шкоду України.
Єврокомісія повідомила ще в березні 2025 року, що Україна, згідно з оцінкою ЄС, готова відкрити перший переговорний кластер на шляху до членства. Проте Угорщина заблокувала це рішення, вимагаючи від України повернути все законодавство щодо національних меншин до зразка 2017 року.
Офіційний Будапешт виступив проти вступу України до Євросоюзу після термінової зустрічі лідерів ЄС у Брюсселі. Тоді Угорщина відмовилася підтримати спільну заяву союзу про участь в озброєнні України. Пізніше Орбан висунув Брюсселю 12 умов, серед яких такі пункти, як «заборона неприродного виховання дітей» і «депортацію агентів Сороса».

Новини рубріки

У Стамбулі стався землетрус магнітудою 4,0
21 травня 2025 р. 01:15

День святих Костянтина та Олени: історія та заборони
21 травня 2025 р. 00:47

Папа Римський готовий прийняти у Ватикані переговори між Україною та РФ – Мелоні
21 травня 2025 р. 00:47