вологість:
тиск:
вітер:
Рютте розповів, коли Росія може «утнути якусь дурість»
Росія виробляє вчетверо більше снарядів, аніж усі країни НАТО, разом узяті, це небачений масштаб за останні десятиліття. Про це в штаб-квартирі НАТО 21 травня заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Марк Рютте, передає кореспондентка Радіо Свобода.
«Росія справді завзято трудиться, щоб знову стати проблемою… Відкриті джерела й розвідувальні служби повідомляють, що до 2027-го, 2030-го чи 2032 року вони (Росія – ред.) можуть досягти такого рівня потужності, що можуть спробувати утнути якусь дурість. Тому ми повинні дати зрозуміти Володимиру Путіну, що, якщо він нападе зараз чи найближчим часом, реакція НАТО буде руйнівною», – наголосив генсекретар Рютте.
Посадовець наголосив, що найкращою відповіддю союзників Росії стане збільшення витрат на власну оборону. Рютте вважає, що вони мають перевищувати 3% від ВВП. Президент США Дональд Трамп раніше наполягав на п’яти. Нині це два відсотки, і цього порогу досягли ще не всі союзники.
«Маневрені наземні формування, ракети великої дальності, командування, управління, системи ППО – це величезні гроші! Потрібні люди, щоб керувати ними. Більше військових, обладнання, активніша робота оборонпрому – ось на чому ми зосередимося в Гаазі на саміті НАТО (наприкінці червня – ред.)», – заявив Рютте.
На саміті йтиметься і про військову підтримку України задля покращення її позицій, наголосив генеральний секретар. Він зауважив на необхідності неповторення мінських домовленостей і забезпечення тривалого миру.
Водночас Рютте не відповів, який саме вигляд можуть мати потенційні гарантії безпеки для України від союзників, що є предметом обговорення «коаліції охочих».
«Дуже важко на даному етапі точно описати, що за гарантії будуть. Це значною мірою залежить від того, як завершаться мирні переговори. Але ми всі зосереджені на тому, щоб, коли би це не завершилося, Путін не зважився воювати знову, і щоб не було повторень 2014 року», – резюмував Рютте.
Раніше цього місяця видання The New York Times писало , що Росія зміцнює бази та будує військову інфраструктуру біля кордону Фінляндії, нарощуючи свою присутність у регіоні. Чиновники НАТО вважають, що ці дії поки що не схожі на нарощування сил уздовж кордону з Україною перед вторгненням у 2022 році і більше схожі на ранні етапи масштабнішого та довгострокового розширення. Але Фінляндія, як зазначає NYT, зовсім недавно увійшла до НАТО, і тепер фінсько-російський кордон протяжністю близько 1270 кілометрів є найдовшою лінією контакту альянсу з Росією.

Новини рубріки

Пентагон прийняв літак із Катару для Трампа, але сумніви залишилися
22 травня 2025 р. 00:48

Зеленський розповів про підготовку до обміну військовополоненими у форматі «1000 на 1000»
22 травня 2025 р. 00:27

Уроки мови: як українською сказати «чемодан»
22 травня 2025 р. 00:20