вологість:
тиск:
вітер:
У РФ укотре заговорили про "необхідність зміни керівництва України"
У Росії знову заговорили про те, що Україна нібито повинна вибрати нове керівництво для підписання меморандуму з країною-терористкою. Таку думку висловив директор правового департаменту російського Міністерства закордонних справ Максім Мусіхін. При чому за версією росіянина, глава українського парламенту "юридично може не підійти на роль підписанта".
"Важливо те, чий підпис, тому що зараз нинішній їхній "керівник" уже давно втратив навіть внутрішню легітимність, не те що зовнішню. Відповідно, можуть бути проблеми з дійсністю будь-якого договору, який підписується такою особою", - заявив Мусіхін одному з російських пропагандистських ЗМІ.
Представник країни-терористки хоче бути впевненим, що якась домовленість про врегулювання розв'язаної Росією війни має бути підписана "людиною, яка має на те мандат народу". При цьому росіянин озвучив уже традиційну для кремлівської пропаганди тезу, мовляв, чинний президент України Володимир Зеленський нібито не підходить на роль підписанта.
"Треба, щоб український народ у вільному волевиявленні визначив свого нового керівника. Тоді буде легітимний підписант. А зараз ідеться про якісь внутрішні вимоги української конституції. За ідеєю, якщо формально дивитися, це в голови парламенту якісь повноваження щодо підписання. Чи дозволять це йому робити всередині власної країни - велике питання", - додав Мусіхін.
.
У коментарі пропагандистам він також заявив, що під час розмови президента США Дональда Трампа і керівника Кремля Владіміра Путіна йшлося про подібний меморандум. І ось, мовляв, для нього, "потрібен буде правильний підписант", але зараз для росіян "це є проблемою".
У березні Путін, який не втомлюється розповідати про нелегітимність української влади, запропонував розглянути можливість запровадження в Україні "тимчасового управління" під егідою ООН і низки держав "для проведення виборів і подальших переговорів про мир". У Білому домі тоді відповіли, що управління в Україні визначається її Конституцією і народом країни .
Президент України Володимир Зеленський уже заявляв, що після закінчення війни в Україні скасують воєнний стан, і тільки після цього відповідно до українського законодавства відбуватимуться вибори. Водночас він підкреслив, що ніхто нічого спеціально відкладати не буде .
Вибори в Україні - це не просто політичний процес, це справжній виклик. Держава має бути готовою до їх проведення, коли б вони не відбулися. Безпека, оновлення списків виборців, голосування військових і мільйонів переселенців - це все питання, які доведеться вирішувати. Чи готова держава до організації виборів? Як забезпечити чесне волевиявлення в умовах, коли виборчі дільниці зруйновані, а мільйони українців розсіяні по світу? Чи можна проводити вибори в умовах припинення вогню, а не стабільного миру? У статті " Що може піти не так: виклики для організації майбутніх виборів " аналітик ГО "ОПОРА" Костянтин Донченко аналізує можливі ризики та шляхи їх подолання.

Новини рубріки

Україну охоплять грози: прогноз погоди на вихідні (карта)
22 травня 2025 р. 13:14

Росіяни розстріляли двох українських військових
22 травня 2025 р. 12:54

Секретний кишеньковий пристрій із штучним інтелектом вийде вже наступного року — OpenAI
22 травня 2025 р. 12:54