вологість:
тиск:
вітер:
Заяви Трампа президенту ПАР про утиски білих були маніпуляціями – Reuters
Заяви президента США Дональда Трампа під час зустрічі середу з президентом Південно-Африканської Республіки Сирілом Рамафосою про переслідування білої меншини ПАР містили фейки та перекручення, пише Reuters .
Агентство проаналізувало деякі закиди Трмпа та вказує, що низку з них можна спростувати доказами.
«У Південній Африці відбувається геноцид білих фермерів».
Видання зазначає, що цю теорію змови поширюють деякі маргінальні групи білих південноафриканців з часу закінчення апартеїду в 1994 році. Вона циркулює в глобальних ультраправих чатах щонайменше десять років за голосної підтримки Ілона Маска.
Прихильники цієї теорії вказують на вбивства білих фермерів у віддалених сільських районах країни як на доказ політично організованої кампанії етнічних чисток, а не звичайного насильницького злочину. Також вони звинувачують уряд ПАР, очолюваний чорною більшістю, у співучасті у вбивствах на фермах.
Водночас в ПАР рівень убивств один із найвищих у світі. При цьому більшість жертв – чорношкірі.
Високий суд провінції Західна Капська провінція у ПАР постановив, що заяви про геноцид білих були «явно уявними, а не реальними» у справі про вбивства фермерів, більшість із яких були темношкірими.
«Уряд ПАР експропріює землю у білих фермерів без компенсації, в тому числі шляхом насильницького вилучення землі, щоб розподілити її серед чорношкірих південноафриканців».
Уряд ПАР проводить політику, спрямовану на усунення нерівності у власності на землю, яка є спадщиною апартеїду та колоніалізму. Але жодної землі не було експропрійовано, і натомість уряд намагався заохотити білих фермерів добровільно продавати свою землю.
Наразі у ПАР близько трьох чвертей приватних сільськогосподарських угідь досі перебувають у руках білих, які складають менше 8% населення, і лише 4% належать чорношкірим південноафриканцям, які складають 80%.
Аби вирішити цю проблему, Рамафоса у січні підписав закон, що дозволяє державі експропріювати землю «в суспільних інтересах» у рідкісних випадках без компенсації власнику. При цьому закон вимагає від влади спочатку спробувати досягти угоди. Його досі не використовували.
«Пісня «Вбий бура (фермера)» є прямим закликом до вбивства білих африканерів».
Пісня походить з часів опору апартеїду, коли країною контролювали африканерські націоналісти. В одному з відеокліпів, які показав Трамп, її співає палкий лідер опозиції з марксистської партії «Борці за економічну свободу» Джуліус Малема.
Три південноафриканські суди винесли рішення проти спроб кваліфікувати це як мову ненависті, посилаючись на те, що це історичний визвольний спів, а не буквальне підбурювання до насильства.
У заяві після зустрічі Трампа та Рамафоси партія EFF заявила, що це «пісня, яка виражає бажання зруйнувати систему контролю білої меншини над ресурсами Південної Африки» та що вона є «частиною африканської спадщини».
Трамп показав відео, на якому було видно довгий ряд білих хрестів на узбіччі шосе, які, за словами Трампа, є «місцями поховання» білих фермерів.
Відео було знято у вересні 2020 року під час протесту проти вбивств на фермах після того, як тижнем раніше на їхній фермі було вбито двох людей. Хрести не позначали справжні могили та, за словами організаторів акції, символізують фермерів, яких убивали протягом багатьох років.
Сиріл Рамафоса прибув з візитом до Вашингтона з наміром обговорити питання торгівлі та стратегічно важливих мінералів із лідером США, однак розмова перейшла в інше русло, коли Трамп почав звинувачувати президента у переслідуванні білих південноафриканців.
Нагадаємо, що США скасували всі програми із прийому біженців та хочуть повернути тисячі мігрантів у зони конфлікту , однак планують прийняти близько 60 людей із ПАР через начебто їх переслідування на батьківщині.

Новини рубріки

Депутат Одеси Гіганов три роки живе в РФ і зберігає мандат – "Слідство.інфо"
22 травня 2025 р. 19:59

За майже рік існування проєкту "Хочу к своим" лише один колаборант виїхав до РФ
22 травня 2025 р. 19:53

Мобілізація 2025: Мінекономіки проводить перевірку, хто втратить бронювання (документ)
22 травня 2025 р. 19:48