Гарвардський університет подав позов проти адміністрації Трампа через заборону навчання іноземних студентів

23 травня 2025 р. 17:09

23 травня 2025 р. 17:09


Гарвардський університет у п’ятницю подав до суду на адміністрацію Дональда Трампа через раптову заборону, оголошену напередодні, на прийом іноземних студентів. Це вже не перший позов Гарварду, з яким бореться адміністрація Трампа і він сам.

Про це пише 23 травня The Guardian .

Тим часом уряди інших країн висловили занепокоєння діями США щодо Гарварда, вбачаючи в них чергову атаку на провідні виші країни.

Гарвард назвав рішення уряду неконституційною розправою за те, що раніше заклад відмовився виконувати політичні вимоги Білого дому. У позові, поданому до федерального суду в Бостоні, університет заявив, що дії уряду порушують першу поправку до Конституції США і матимуть «негайний і руйнівний ефект» для самого закладу та понад 7 тисяч іноземних студентів із візами.

«Одним розчерком пера уряд намагається викреслити чверть студентського складу Гарварда — міжнародних студентів, які відіграють суттєву роль у житті університету та реалізації його місії», — йдеться в позові. Гарвард має намір подати запит на тимчасову судову заборону, аби зупинити дії Міністерства внутрішньої безпеки.

У Кембриджі, штат Массачусетс, навчаються близько 6800 іноземних студентів Гарварда. Переважно це аспіранти з понад 100 країн світу.

На думку Міністерства внутрішньої безпеки, такий крок адміністрації Трампа означає, що іноземні студенти Гарварду будуть змушені перевестись до інших університетів або втратити легальний статус перебування у США.

Торкнулося рішення Трампа навіть майбутньої королеви Бельгії, принцеси Єлизавети, яка навчається у Гарварді і закінчила перший рік навчання у магістратурі. Тепер вона або має перевестися до іншого вишу, або буде депортована, якщо справи розвиватимуться у тому ж агресивному гнапрямку.

Гарвард заявив, що планує подати клопотання про тимчасову судову заборону на виконання цього рішення. Позов подано за тиждень до випускної церемонії, коли тисячі студентів мали отримати дипломи.

Газета Harvard Crimson повідомила, що Міністерство внутрішньої безпеки дало університету 72 години на передачу всіх дисциплінарних справ та записів протестної активності іноземних студентів за останні п’ять років – це є умовою для можливого відновлення права на зарахування іноземців.

У своїй заяві Гарвард назвав дії уряду незаконними і такими, що «завдають серйозної шкоди громаді університету і країні, підривають академічну і наукову місію закладу».

У скарзі Гарвард також зазначив, що скасування прийому іноземців змусить відкликати тисячі вже наданих пропозицій про навчання та дестабілізує академічні програми, лабораторії та дослідницькі центри.

«Без іноземних студентів Гарвард — це вже не Гарвард», — йдеться у документі.

У той же час адміністрація Трампа вимагає від Гарварду ліквідувати програми з різноманіття та рівності, обмежити студентські протести й надати деталі про прийом абітурієнтів. Президент Гарварду Алан Гарбер у квітні заявив, що «жоден уряд не має права диктувати приватному університету, чого навчати, кого приймати і які теми досліджувати».

Міністерка внутрішньої безпеки Крісті Ноем оголосила, що з навчального року 2025–2026 сертифікація Гарварду у Програмі студентського та обмінного візового супроводу буде анульована. У заяві її відомства Гарвард звинувачують у «заохоченні насильства, антисемітизму та співпраці з Комуністичною партією Китаю».

До подачі позову низка іноземних урядів висловили занепокоєння через дії адміністрації Трампа. Зокрема, уряд Китаю заявив, що ці кроки лише шкодять міжнародній репутації США. Гонконзький університет науки і технологій запропонував відкрите запрошення студентам Гарварду. Колишній міністр охорони здоров’я Німеччини Карл Лаутербах назвав дії США «самогубством дослідницької політики», а міністр досліджень Доротея Бер — «фатальними».

Нагадаємо, у квітні Гарвардський університет звернувся до федерального суду США з позовом проти адміністрації президента Дональда Трампа, звинувативши її у спробах тиску через скорочення фінансування досліджень на понад 3 мільярди доларів. У скарзі йдеться про "свавільну та неконституційну кампанію", спрямовану на примус закладу до виконання вимог уряду, зокрема щодо перевірки іноземних студентів, аудиту академічних програм і зміни внутрішнього управління.

Позов, поданий до окружного суду США, став відповіддю на повідомлення про плани адміністрації скоротити ще 1 мільярд доларів федеральних грантів і контрактів, окрім вже оголошених 2,2 мільярда доларів. Університет вимагає визнати незаконним замороження фінансування, обґрунтоване, на думку Гарварда, політично вмотивованими та неконституційними вимогами.

Гарвардський університет подав позов проти  адміністрації Трампа через заборону навчання іноземних студентів

Джерело: zn.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua