вологість:
тиск:
вітер:
Мовчання Трампа після наймасштабніших російських атак: про що це свідчить
Після двох днів масованих повітряних ударів , унаслідок яких по всій території України було зруйновано цивільні об’єкти, президент США Дональд Трамп не зробив жодної публічної заяви. Журналіст The Guardian Пітер Бомонт у своєму аналізі зазначає, що на тлі провалу мирних переговорів між Україною та Росією, які вперше з березня 2022 року відновилися, але завершились безрезультатно, відсутність активної позиції Трампа стала надто показовою.
Після двогодинної телефонної розмови з Владіміром Путіним минулого понеділка стало зрозуміло, що російський лідер демонструє відверту зневагу. Попри попередження з боку американської військової розвідки, що Москва не збирається знижувати інтенсивність бойових дій, Кремль пішов на нову ескалацію — Путін наказав створити буферну зону вздовж східного кордону України.
Удари по інфраструктурі та житлових будинках не припинилися — навпаки, вони досягли апогею впродовж двох ночей поспіль. Зокрема, ніч із суботи на неділю стала наймасштабнішою атакою з початку повномасштабної війни: Росія застосувала близько 300 дронів і майже 70 ракет.
За словами президента Володимира Зеленського, мовчання Сполучених Штатів лише додає впевненості Путіну. Він прямо звинуватив Вашингтон у потуранні агресору, особливо на тлі найбільш руйнівної атаки за весь час війни.
Українська та західна розвідка очікує, що влітку Росія може спробувати новий масштабний наступ , хоча ефективність такого кроку викликає сумніви через високі втрати армії РФ.
В умовах стагнації на фронті важливу роль у війні починають відігравати безпілотники. Їх масове виробництво та постійне вдосконалення — як в Україні, так і в Росії — змінили характер бойових дій. Москва активно використовує хибні цілі та системи обману ППО, намагаючись прорвати українську оборону.
Поки Україна завдає ударів по російських військових базах і підприємствах, які виготовляють обладнання для новітніх бойових систем, російські сили дедалі частіше атакують цивільну інфраструктуру — багатоповерхівки, гуртожитки, житлові квартали.
На тлі цього особливо гостро постає питання — чи справді Трамп вирішив дистанціюватися від спроб зупинити війну, як неодноразово погрожував раніше? Професор стратегічних досліджень Філліпс О'Браєн у своєму аналітичному дописі підкреслив, що остання спроба залучення США до переговорів не лише зазнала краху, а й, можливо, остаточно поставила хрест на їхній участі як посередника.
«Те, що ми спостерігали в понеділок, — це завершення політичної вистави», — написав О'Браєн. «Це був спектакль, у якому Трамп нібито намагався досягти компромісу між двома державами. Насправді ж він просто тиснув на Україну, спонукаючи її до значних поступок, вигідних Путіну».
Якщо Трамп дійсно відступає від участі у врегулюванні конфлікту, це ставить перед Києвом нові виклики. Зокрема, чи продовжуватимуть США постачання зброї? І якщо ні — чи зможе Європа взяти на себе як військову, так і дипломатичну відповідальність?
Одна річ очевидна: попри нещодавні спекуляції в медіа про можливий прорив у мирних переговорах, без рішучого втручання Заходу війна триватиме, і таких ночей, як минула субота, в Україні буде ще багато.
Зауважимо, за даними Financial Times, Росія не виявляє жодних ознак скорочення своїх атак чи реальних поступок. Нещодавня зустріч у Туреччині переконала київських переговірників, що мир залишається далекою перспективою .

Новини рубріки

На Харківщині в ДТП загинули жінка й дитина, винуватець здійснив самогубство
26 травня 2025 р. 00:17

Росіяни вбили чоловіка на Сумщині, ще одного поранено
26 травня 2025 р. 00:17

Генштаб: Росіяни атакували 40 разів на Покровському напрямку і 24 – на Курському
26 травня 2025 р. 00:17