вологість:
тиск:
вітер:
Спецтрибунал для РФ – це інноваційна структура — Мамедов
Спецтрибунал щодо злочину агресії Росії проти України є інноваційним і відрізняється від тих, що створювалися раніше. Що саме його відрізняє від Міжнародного кримінального суду чи трибуналів, створених раніше, розповів кандидат юридичних наук, Заслужений юрист України, заступник генпрокурора України у 2019-2022 роках Гюндуз Мамедов у статті « Рішення з підводними каменями: що чекає на Трибунал за агресію Росії проти України ».
Мамедов зазначив, що від моменту появи ідея про створення Спецтрибуналу щодо злочинів РФ проти України швидко набула форми. Біля витоків розбудови стояв нинішній суддя ЄСПЛ Микола Гнатовський, його справу продовжив Посол із особливих доручень МЗС України Антон Кориневич.
«Створений Трибунал — це інноваційна модель: гібридний із міжнародним ядром. Тобто він не є універсальним міжнародним судом у стилі МКС або Трибуналу для колишньої Югославії чи Руанди, але має достатньо ознак міжнародності, аби бути визнаним частиною системи міжнародного кримінального правосуддя», – пише автор.
Мамедов додає, що до структури трибуналу входитиме палата суддів, Офіс генпрокурора та Реєстр. При цьому кандидатів на посади суддів та прокурорів мають запропонувати країни, які приєдналися до угоди про створення Спецтрибуналу. Професійний портфель кандидатів оцінюватиме незалежна комісія. Щоправда, сьогодні склад комісії невизначений. Вирішуватимуть це питання під час відкритого процесу.
«Але ключове: трибунал створюється з розрахунком не лише на вироки, а й на нову юридичну модель відповідальності за злочин, який раніше часто залишався поза фокусом», – зазначає автор.
Якщо говорити про компенсації за російську агресію проти України, то Статут Трибуналу передбачає передачу коштів міжнародному механізму, з пріоритетом механізму компенсації, створеного відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй A/RES/ES-11/5 від 14 листопада 2022 року для відшкодування збитків, що виникають унаслідок міжнародно-протиправних дій Російської Федерації в Україні або проти України. Збиратимуть ці гроші шляхом штрафів або заходів конфіскації.
Нагадаємо, 1 липня президент Володимир Зеленський заявив, що підписав документи , необхідні для ратифікації угоди про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Минулого тижня він разом з генсеком Ради Європи Ален Берсе підписали угоду про запуск Спецтрибуналу.

Новини рубріки

Суперсенсація! Ястремська на Вімблдоні перемогла другу ракетку світу
01 липня 2025 р. 23:13

Сили оборони вдарили по пункту управління РФ на території Донеччини
01 липня 2025 р. 22:52

Україна отримає від Латвії 42 БТР Patria
01 липня 2025 р. 22:52