П’ять світових рекордів ГУР зафіксовано в Книзі рекордів України. Буданов отримав сертифікат

02 липня 2025 р. 10:12

02 липня 2025 р. 10:12


Представники Книги рекордів України офіційно зафіксували п’ять бойових рекордів, яких українська воєнна розвідка досягла завдяки застосуванню сімейства морських дронів MAGURA. Офіційна реєстрація рекордів відбулася в Музеї воєнної розвідки України, де нещодавно відкрилася експозиція, присвячена даним дронам. Про це повідомляє « Главком » з посиланням на Telegram-канал ГУР МО України.

Серед встановлених рекордів:

  • перше у світі потоплення бойових кораблів морськими дронами;
  • перше збиття бойового літака морським дроном;
  • перше збиття повітряної цілі морським дроном;
  • найбільша кількість уражень бойових кораблів та катерів: у період із 2023 по 2024 рік ГУР МО України уразило 15 одиниць із корабельно-катерного складу Чорноморського флоту РФ;
  • найбільша кількість потоплених кораблів та катерів.

Представники ГУР під час офіційної церемонії вручення сертифікатів Книги рекордів України

Представники Книги рекордів України вручили сертифікати начальнику ГУР МО України генерал-лейтенанту Кирилу Буданову, керівнику департаменту безпілотних систем ГУР МО України, а також бійцям підрозділу «Group 13», які реалізують морські спецоперації із застосуванням дронів.

«Ми спостерігали за розробкою та бойовим застосуванням MAGURA і можемо з повною впевненістю заявити: ці досягнення є унікальними у світовому масштабі. Вони свідчать про те, що Україна навіть у найскладніших умовах здатна створювати інновації, які змінюють хід війни та є зразком для наслідування», – сказав представник Книги рекордів України Андрій Масюк.

Сертифікати за п’ять світових рекордів, вручені представникам Головного управління розвідки України

Начальник ГУР МО України генерал-лейтенант Кирило Буданов подякував представникам Книги рекордів України та наголосив на високій бойовій ефективності MAGURA: «Кожен потоплений корабель, кожен збитий літак чи гелікоптер – це зменшення спроможностей ворога. Це реальні кроки до нашої перемоги. Хочу подякувати Group 13 за їхню роботу. Їхня відданість і професіоналізм дають нам змогу досягати таких результатів».

Командир підрозділу ГУР «Group 13» з позивним «Тринадцятий», чия команда реалізовує морські спецоперації за участі MAGURA, подякував українським інженерам за винахідливість. До церемонії вручення сертифікатів долучився експерт з воєнної безпеки Михайло Гончар.

Підрозділ Group 13 ГУР, який здійснює спецоперації із застосуванням морських дронів MAGURA

Представник ГУР МО України Андрій Юсов підкреслив стратегічне значення зафіксованих досягнень: «Встановлені рекорди – свідчення того, як Україна змінює військову історію світу, доводячи, що інновації та відвага є сильнішими за будь-яку кількість ворога. Ми пишаємося кожним, хто долучився до створення та застосування морських дронів MAGURA. Ваша робота – це приклад для всього світу, як асиметричні відповіді можуть бути ефективними та руйнівними для агресора».

Наразі триває гран-збір на новітні MAGURA.

Раніше «Главком» писав, що Головне управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) представило новітню серію ударних морських дронів Magura . Так, очільник ГУР Кирило Буданов разом з бійцями підрозділу Group 13 представили декілька модифікацій морських дронів Magura.

Також «Главком» повідомляв, що військовослужбовець ЗСУ Дмитро Косатий потрапив до Книги рекордів Гіннеса , коли перебував у зоні бойових дій на Харківщині. Випускник Житомирського військового інституту, багаторазовий рекордсмен України і світу, встановив рекорд Гіннеса 12 квітня 2025 року разом із волонтером Дмитром Грунським.

П’ять світових рекордів ГУР зафіксовано в Книзі рекордів України. Буданов отримав сертифікат

Джерело: Главком