вологість:
тиск:
вітер:
Китай не дозволить Україні перемогти: китайський міністр зробив цинічну заяву на зустрічі в ЄС
Китай нарешті показав своє справжнє обличчя путінського союзника
Міністр закордонних справ Китаю Ван I під час зустрічі з високою представницею з питань дипломатії Європейського Союзу Каєю Каллас пробив нове дно. Після того, як в МЗС Китаю висловили занепокоєння ударами України по Росії , Ван І заявив, що Пекін не може дозволити Росії зазнати поразки в Україні, а Києву, відповідно, перемогти у війні. Пекін побоюється, що в цьому випадку США перекинуть на Китай всю свою увагу.
Про це пише видання South China Morning Post із посиланням на власні джерела. Цинічна заява китайського міністра пролунала у момент, коли США призупинили постачання озброєння Україні , а ситуація на фронті дуже важка.
Видання зазначає, що заява Ван І підтвердила те, що у Брюсселі вважають реальною позицією Пекіна. При цьому слова міністра вступили у протиріччя з тим, що публічно заявляють китайські представники – що Китай, мовляв, "не є стороною війни" та "не допомагає Росії". Чиновники ЄС були неприємно здивовані тим, що Ван І так відкрито заявив про реальні цілі Китаю у війні.
Проте міністр, що цікаво, відкинув звинувачення у тому, що Китай підтримує Росію у фінансовому, або у військовому плані. Ван І насмілився заявити, що якби Китай допомагав Росії насправді, то війна, мовляв, вже давно б закінчилася.
Європейські чиновники вважають, що заява Ван І – демонстрація позиції Китаю. Пекін не бажав цієї війни, але він може допомагати затягувати бойові дії, якщо йому це буде вигідно. Війна в Україні вигідна Китаю до моменту, поки Росія не зазнає поразки, а увага США спрямована на Київ.
Нагадаємо, позиція Китаю щодо війни проти України дуже неоднозначна. З одного боку, Китай вдає із себе "нейтрала" , не надаючи офіційної підтримки жодній зі сторін та навіть називаючи війну в Україні "кризою" або "конфліктом". З іншого боку, китайці не тільки постачають росіянам товари подвійного призначення , але й "прикривають" Кремль дипломатично . Китайські наймані солдати воюють за російських окупантів , а китайські офіцери перебувають біля фронту , щоб вивчити досвід війни в Україні. Щобільше, під час візиту до Москви 8 травня китайський керівник Сі Цзіньпін підтримав позицію Путіна щодо війни в Україні.
Видання The Economist у розслідуванні від 19 червня пише, що Пекін став, без перебільшення, вирішальним постачальником для військово-промислового комплексу Росії . Китай постачає Росії електроніку, верстати, надає росіянам економічну та дипломатичну підтримку, заявили журналісти. У нових російських "шахедах" 90% компонентів – китайського походження, а не американського, як було раніше.
При цьому, за даними українських ЗМІ, Китай не тільки підтримує активні політичні контакти з росіянами , але й готується грабувати Україну . Зокрема, так званий "приватний бізнес" китайців почав активно "заходити" на тимчасово окуповані українські території, які зараз перебувають під контролем російського режиму. Щонайменше десяток приватних китайських компаній зараз активно співпрацює з підприємствами на окупованих територіях Донецької та Луганської області (в тому числі з підсанкційними), постачають їм промислове устаткування, відбудовують зруйновані заводи.

Новини рубріки

У столиці обмежено рух на кількох вулицях, є зміни в русі громадського транспорту
04 липня 2025 р. 07:19

Київ: Кличко назвав кількість постраждалих після нічної атаки
04 липня 2025 р. 07:19

Спротив друзів Путіна подолано? В ЗМІ анонсували ухвалення 18-го пакету санкцій проти Росії
04 липня 2025 р. 07:14