вологість:
тиск:
вітер:
У Боснії скасували ордер на арешт лідера сербських сепаратистів
Прокуратура Боснії повідомила, що скасувала ордер на арешт сепаратистського сербського лідера Мілорада Додіка після того, як той несподівано з’явився на слуханні у справі щодо звинувачень у порушенні конституційного ладу, пише Reuters
Додік місяцями ігнорував виклики до прокуратури для надання свідчень, однак прибув на слухання у п’ятницю, йдеться в заяві органів влади, оприлюдненій пізно ввечері того ж дня.
Політик є давнім прихильником відокремлення автономної Республіки Сербської — одного з двох утворень у складі Боснії, яку об’єднує слабкий центральний уряд. Криза, спричинена його сепаратистськими намірами, є однією з найсерйозніших загроз миру на Балканах із часів воєн 1990-х років після розпаду Югославії.
Нагадаємо, у травні 2024 року Додік зустрічався з російським диктатором Владіміром Путіним . Очільник Кремля заявив, що Республіка Сербська "підтримує регулярні відносини з Росією", і назвав регіон, де домінують серби, "другом Москви". Наприкінці зустрічі Путін нагородив Додіка орденом Алєксандра Нєвського за "зміцнення партнерства" між Росією і Республікою Сербською.
У лютому Додіка засудили до одного року ув’язнення та заборони на обіймання посад протягом шести років за ігнорування рішень міжнародного мирного посланця — остаточного інтерпретатора конституції Боснії відповідно до Дейтонських мирних угод, які поклали край війні 1992–1995 років, під час якої загинуло 100 тисяч людей.
У березні державна прокуратура Боснії видала ордер на арешт Додіка за ігнорування виклику до суду.
Після слухання у п’ятницю прокуратура Боснії та суд оприлюднили спільну заяву, в якій повідомили, що ордер на його арешт було відкликано, хоча він і надалі зобов’язаний періодично з’являтися до державних органів.
Коли політик погрожує розпадом країни, його дії не можуть залишатися без наслідків. Хто підтримує Додіка та що стоїть за його діями? Які загрози це несе для майбутнього країни та регіону?
Подробиці — в статті Володимира Цибульника «Сяде за ґрати чи збаламутить Балкани? Що очікує друга Росії» .

Новини рубріки

РФ вночі атакувала Україну 157 дронами: є влучання у 19 локаціях
06 липня 2025 р. 08:59

У війні проти України РФ втратила ще 1180 солдатів і літак – Генштаб
06 липня 2025 р. 08:33

Переговори про заручників: Ізраїль назвав неприйнятними вимоги ХАМАС
06 липня 2025 р. 08:33