вологість:
тиск:
вітер:
Повернутися з СЗЧ за спрощеною процедурою можна до 30 серпня: покрокова інструкція
Президент України Володимир Зеленський 8 травня підписав закон, яким продовжено до 30 серпня 2025 року дію спрощеного механізму повернення військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину. Про це нагадує ДБР , передає « Главком ».
«Цей механізм дає шанс тим, хто вчинив СЗЧ вперше, повернутися до військової частини та продовжити службу в спрощеному порядку із поновленням грошового, продовольчого, речового та іншого забезпечення. Військовослужбовці, які вперше вчинили СЗЧ, можуть бути звільнені від кримінальної відповідальності судом», – йдеться у повідомленні.
Новий порядок також поширюється на тих, хто залишив частину у період з 29 листопада 2024 року до дня набрання чинності законом.
Алгоритм повернення після СЗЧ або дезертирства:
- Кримінальне провадження не порушується, але передбачено притягнення військовослужбовця до адміністративної відповідальності за ст.172-11 КУпАП;
- Військовослужбовець повертається до своєї військової частини або у разі неможливості, передбачено повернення через БРЕЗ;
- Відновлюється грошове, продовольче, речове та інше забезпечення.
- Порушується кримінальне провадження або наявне раніше порушене кримінальне провадження;
- Військовослужбовець добровільно прибуває не пізніше 30 серпня 2025 року до відповідних військових частин (місць проходження військової служби), визначених центральними органами виконавчої влади, і висловлює готовність продовжити військову службу, командир (начальник) військової частини не пізніше 72 годин з дня їх прибуття до військової частини чи місця проходження служби продовжує відповідно військову службу, дію контракту, поновлює виплату грошового і здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення. З моменту продовження військової служби таким військовослужбовцям поновлюються пільги та соціальні гарантії, встановлені законодавством України.
Або:
- Військовослужбовець звертається через застосунок «Армія+» до командира своєї частини та отримує письмову згоду на подальше проходження служби;
- З цією згодою подає клопотання до прокурора, органу досудового розслідування (ДБР або Нацполіції) або суду;
- Суд розглядає матеріали та звільняє військовослужбовця від кримінальної відповідальності;
- Військовослужбовець надає командиру рішення суду та повертається до проходження служби.
- Порушується кримінальне провадження та проводиться досудове розслідування;
- Військовослужбовця оголошують у розшук та затримують;
- Суд обирає запобіжний захід;
- До суду скеровується обвинувальний акт;
- Судом виноситься вирок, передбачене покарання – від п'яти до 10 років позбавлення волі.
«Кожен військовослужбовець, який залишив військову частину або місце несення служби, має шанс виправити ситуацію та повернутися до служби. Не зволікайте – закон діє лише до 30 серпня 2025 року», – наголосило ДБР.
Нагадаємо, Верховна Рада підтримала законопроєкт, який продовжує строк добровільного повернення військовослужбовців із СЗЧ . За це проголосували 282 депутати. Тепер крайній строк добровільного повернення військових із СЗЧ – це 30 серпня 2025 року.

Новини рубріки

Зеленський підтвердив заміну посла України в США: серед кандидатів – Рустем Умєров
10 липня 2025 р. 21:15

"Коаліції рішучих" узгодила розгортання сил в Україні та створення штаб-квартири у Франції
10 липня 2025 р. 21:11