вологість:
тиск:
вітер:
Комітет Сенату США з питань ЗС схвалив надання 500 млн доларів безпекової допомоги Україні
Комітет Сенату з питань збройних сил схвалив надання 500 мільйонів доларів безпекової допомоги Україні в межах проєкту Закону про національну оборону США на 2026 фінансовий рік (NDAA), до якого також включено обмеження щодо списання літаків A-10.
Про це 11 липня повідомляє Reuters .
Закон про національну оборону є щорічним документом, що визначає рівні фінансування й повноваження для збройних сил США. Він гарантує, що американські військові мають необхідні ресурси для виконання своїх завдань, і перебуває під пильною увагою таких виробників озброєнь, як Lockheed Martin і Boeing.
9 липня 2025 року комітет Сенату ухвалив законопроєкт переважною більшістю голосів (26 — «за», 1 — «проти»). У ньому, зокрема, передбачено продовження Ініціативи безпекової допомоги Україні до 2028 року та збільшення обсягу дозволеного фінансування з 300 мільйонів доларів у 2025 році до 500 мільйонів у 2026-му. Ініціатива спрямована на зміцнення обороноздатності України в її боротьбі проти російського вторгнення, що триває з 2022 року.
Законопроєкт також блокує суперечливу пропозицію, подану президентом Дональдом Трампом у червневому бюджетному запиті, щодо виведення з експлуатації літаків A-10 Повітряних сил США. Документ передбачає, що у 2026 фінансовому році їхня кількість не може зменшитися менш ніж до 103 одиниць, що гарантує подальше використання цих літаків ближньої авіаційної підтримки.
У наступні місяці документ пройде подальші етапи розгляду в Конгресі. Палата представників у своїй версії закону залишила допомогу Україні на рівні 300 мільйонів доларів.
Загалом NDAA передбачає фінансування національної оборони на суму 925 мільярдів доларів, з яких 878,7 мільярда отримує Міністерство оборони, а 35,2 мільярда — Міністерство енергетики. Також документ надає дозвіл на перекидання до 6 мільярдів доларів у разі непередбачених потреб вищого пріоритету.
Окрім питання України, законопроєкт охоплює широкий спектр глобальних викликів у сфері безпеки, зокрема загрози з боку Китаю, Ірану та Північної Кореї. Особливу увагу приділено необхідності технологічного розвитку у сферах штучного інтелекту, безпілотних систем та гіперзвукової зброї для збереження військової переваги США.
Однак невідомо, чи залишиться це положення у фінальному проєкті оборонного бюджету, який має бути затверджений усім Сенатом, а також Палатою представників і підписаний Дональдом Трампом.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп вперше за час поточної каденції надішле Україні зброю на підставі надзвичайних президентських повноважень, які дозволяють главі американської держави вилучати зброю із запасів країни та використовувати її для допомоги союзникам у надзвичайних ситуаціях.
Цей механізм часто використовував попередник Трампа Джо Байден, який був переконаним прихильником Києва.

Новини рубріки

У небі над Київщиною вперше з 2022 року пролетів транспортний літак Ан-124 "Руслан"
12 липня 2025 р. 00:56

МЗС України відреагувало на виклик українського посла з приводу смерті мобілізованого угорця
12 липня 2025 р. 00:29