вологість:
тиск:
вітер:
США можуть ускладнити продаж російської нафти в певні країни – Reuters
Вторинні тарифи , які США можуть запровадити щодо Росії, здатні серйозно вплинути на постачання російської нафти до ключових споживачів – Китаю, Індії та Туреччини. Саме ці три держави залишаються найбільшими імпортерами російського енергоресурсу, Про це повідомляє «Главком» із посиланням на Reuters .
Постачання до Китаю
Китай утримує першість серед покупців російської нафти. Це зумовлено, зокрема, прямими поставками трубопроводом з родовищ РФ. Основними напрямками транспортування виступають нафтопроводи «Сковородино-Мохе» та «Атасу-Алашанькоу» через Казахстан. Крім того, значна частка імпорту надходить морем.
Згідно з офіційною статистикою китайської митниці, добовий імпорт російської нафти становить приблизно 2 млн барелів, що оцінюється у близько $130 млн на день, за підрахунками Reuters. Найбільшими покупцями виступають державні корпорації CNPC, Sinopec, CNOOC, а також окремі приватні нафтопереробні заводи.
Індійський ринок
Індія – другий за масштабами імпорту російської нафти покупець. Найбільшим попитом тут користується сорт Urals, хоча також активно закуповуються Sokol, ESPO Blend і арктичні марки. Платформа Kpler повідомляє, що обсяги постачання сягають 1,8 млн барелів щодня.
Основними отримувачами виступають гіганти індійської переробки: найбільший у світі НПЗ Reliance Industries, приватна компанія Nayara Energy (частково належить «Роснефти»), а також Indian Oil і ONGC.
Закупівлі Туреччини
Туреччина замикає трійку основних покупців російської нафти. У червні обсяги імпорту досягли рекордних показників — близько 400 тис. барелів на добу, за інформацією LSEG.
Зростання поставок пов’язане зі стабільним зниженням ціни на Urals, яка з квітня тримається нижче санкційної межі в $60 за барель. Основними переробниками в Туреччині є нафтопереробний завод STAR, що належить азербайджанській компанії SOCAR, та підприємство Tupras.
Раніше ми писали, що США розглядають можливість запровадження вторинних санкцій проти держав, які продовжують торгівлю з Росією. Про це повідомляє The New York Times із посиланням на джерела в Білому домі, передає «Главком».
За словами неназваних представників адміністрації, такий варіант обговорюється паралельно із заявами президента Дональда Трампа про можливість запровадження 100% мит проти РФ.
Чиновники уточнили, що вторинні санкції стосуватимуться країн, які підтримують фінансові операції з Росією, попри західні обмеження.
До слова, президент України Володимир Зеленський провів розмову з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте – обговорили деталі співпраці між Європою та США заради підтримки нашої країни, передає «Главком» із посиланням на телеграм-канал президента.
Зеленський розповів, що Рютте поінформував про зустріч у Вашингтоні з Трампом та про деталі співпраці між Європою та Сполученими Штатами заради продовження та зміцнення підтримки України.
Також президент України Володимир Зеленський провів розмову з президентом США Дональдом Трампом – обговорили спільні кроки щодо встановлення миру, передає «Главком».
Зеленський розповів, що провів дуже хорошу розмову з Трампом та подякував йому за готовність підтримувати Україну та працювати надалі разом для зупинення вбивств та встановлення справедливого миру.

Новини рубріки

Росіяни вдарили по Вінниці. Там є постраждалі та влучання в цивільну інфраструктуру
16 липня 2025 р. 05:29

Допомога на дітей з багатодітних сімей: як отримати виплати
16 липня 2025 р. 05:29

У Вінниці є постраждалі через російську атаку
16 липня 2025 р. 05:21