вологість:
тиск:
вітер:
Україна може отримати від ЄС 88 млрд євро протягом семи років, починаючи з 2028 року — Politico
Європейська комісія наближається до ухвалення пропозиції щодо центрального бюджету в розмірі 1,717 трлн євро на семирічний період, починаючи з 2028 року. Спеціальний позабюджетний фонд для України становитиме 88 млрд євро.
Ця цифра, що міститься в документі, з яким ознайомилося Politico і за який борються високопосадовці Комісії в Брюсселі за кілька годин до публічного оголошення плану, означатиме збільшення видатків ЄС порівняно з останнім бюджетом, який діє з 2021 року.
Якщо члени Комісії на чолі з президенткою Урсулою фон дер Ляєн узгодять цю пропозицію протягом найближчих кількох годин, це означатиме, що загальні витрати зростуть до 1,23 % валового національного доходу за сім років, починаючи з 2028 року, порівняно з приблизно 1,1 % за поточний період.
"Переговори всередині Комісії тривали до пізньої ночі вівторка, і чиновники попередили, що цифри ще можуть змінитися. Заплановане значне збільшення порівняно з попереднім семирічним періодом не є незвичайним на цьому етапі, оскільки очікується, що національні уряди будуть поступово скорочувати його перед тим, як дати остаточне схвалення до кінця 2027 року", — додають кореспонденти Politico.
Більша частина бюджету формується за рахунок внесків 27 урядів ЄС, а менші джерела доходів, такі як митні збори та податок на пластик, доповнюють остаточну суму.
Декілька країн, включаючи Німеччину, найбільшу і найпотужнішу економіку ЄС, вже попередили про небезпеку розширення фінансового фонду ЄС в той час, коли виборці по всій Європі все частіше звертаються до популістських і антиєвропейських сил.
Бюджет ЄС, відомий як багаторічна фінансова рамка, охоплює всі витрати ЄС, від субсидій фермерам до допомоги країнам, що розвиваються, культурних проектів і транспортної інфраструктури.
Зіткнувшись із повільним зростанням і зростаючим переліком витрат, фон дер Ляєн повідомила комісарам, що вони будуть змушені скоротити фінансування програм у всіх галузях.
Її головна ідея полягає в тому, щоб перенаправити фінансування з традиційних сфер, на які зазвичай витрачаються кошти ЄС, — сільського господарства та регіонального розвитку — на нові пріоритети, такі як оборона та інновації.
Окрім застережень Німеччини, Франція, друга за величиною економіка, також не бажає збільшувати свої внески, оскільки вона стикається з проблемою стрімкого зростання дефіциту та боргу.
Комісія планує виділити 946 млрд євро на "соціальну модель Європи та якість життя", що може включати регіональну політику та спільну сільськогосподарську політику, які зараз становлять дві третини бюджету ЄС. Якщо ці цифри підтвердяться, субсидії фермерам та виплати біднішим регіонам, які протягом десятиліть були основним джерелом доходів бюджету ЄС, становитимуть значно меншу частку загальних витрат у найближчі роки.
Комісія також має намір виділити 522 млрд євро на "конкурентоспроможність, процвітання та безпеку", 190 млрд євро на "Глобальну Європу", що включає допомогу в розвитку та підтримку сусідніх країн, і 107 млрд євро на фонд під назвою "адміністрація", який покриває зарплати співробітників ЄС.
Окремо Європейська комісія запропонує три нові податки, спрямовані на електричні відходи, тютюнові вироби та компанії в ЄС з оборотом понад 50 млн євро, щоб погасити спільний борг після Covid. Очікується, що погашення коштуватиме від 25 до 30 млрд євро щороку, починаючи з 2028 року.
Раніше в Bloomberg зазначали, що Європейський Союз розглядає можливість створення фонду для підтримки України на 100 млрд євро (117 млрд доларів), оскільки РФ не демонструє намірів зупиняти війну. Цей крок ще більше перекладе підтримку України на Європу, а не на США.

Новини рубріки

До Ради надійшло подання Зеленського на призначення Свириденко прем’єр-міністром
17 липня 2025 р. 01:02

У "Хартії" поскаржились на знищення владою Харкова графіті з підтримкою військових
17 липня 2025 р. 01:02

Посли ЄС знову не ухвалили 18-й пакет санкцій проти РФ – коли наступна спроба
17 липня 2025 р. 01:02