вологість:
тиск:
вітер:
Апеляція продовжила обов'язки ексначальнику Держгеокадастру Вінниччини
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду до кінця розгляду скарг на вирок продовжила обов'язки, покладені на колишнього начальника Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Юрія Козака у межах справи про заволодіння 17,11 га землі.
Таке рішення 11 липня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Як відомо, антикорупційний суд визнав винуватим Козака і призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк у 8 років із забороною обіймати посади, пов'язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, строком на 2 роки, з конфіскацією майна.
Також на Козака поклали наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою до суду; повідомляти суд про зміну свого місця проживання та місця роботи; носити електронний засіб контролю; не відлучатися за межі Вінниці без дозволу прокурора або суду; здати на зберігання закордонні паспорти. Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури просив суд продовжити дію обов'язків ще на два місяці
«Клопотання прокурора задовольнити. Продовжити строк дії обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України та покладених на підставі вироку Вищого антикорупційного суду від 27 травня 2025 року на обвинуваченого (Козака – ред.), до набрання вироком законної сили чи ухвалення іншого судового рішення щодо його обвинувачення по суті апеляційних скарг» , – ідеться в рішенні.
Нагадаємо, у серпні 2022 року САП скерувала до суду справу ексдиректора держпідприємства «ДГ «Бохоницьке» і колишнього начальника Держгеокадастру у Вінницькій області.
За версією обвинувачення, керівник ДП «Бохоницьке», що входить до складу Національної академії аграрних наук України, у 2016-2017 році спільно з керівником ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області підробили документи, що дозволили в обхід законної процедури (без згоди Кабінету міністрів) передати у приватну власність 10 земельних ділянок особливо цінної землі загальною площею 17,11 га.
Для надання видимості законності цій схемі використано легенду про надання землі нібито співробітникам держпідприємства для ведення особистого сільського господарства. Однак, як встановило слідство, майже всі отримувачі ділянок до ДП не мали ніякого відношення. До того ж, серед власників ділянок виявився близький родич керівника ДП.
За клопотанням НАБУ і САП на земельні ділянки, незаконно сформовані за рахунок особливо цінних земель, накладено арешт. Слідство оцінює збитки в 11,6 млн грн. В серпні 2022 року цю справи призначили до розгляду по суті.

Новини рубріки

Свириденко на першому засіданні Кабміну доручила урядовцям «визначити конкретний план дій»
17 липня 2025 р. 22:42
Не Київ, Харків і не Одеса: названо найкомфортніше місто України у 2025 році
17 липня 2025 р. 22:27

Трамп дав Путіну 50 днів. Білий дім розкрив план тиску на РФ
17 липня 2025 р. 22:21