вологість:
тиск:
вітер:
Сальмонельоз у Львові: кількість шпиталізованих зросла в шість разів за чотири дні
У Львові за 15-18 липня обласна інфекційна лікарня шпиталізувала 70 людей після отруєння у ресторані “Китайський привіт” футблогера Міші Кацуріна. Серед постраждалих дев’ятеро дітей. Усі потерпілі куштували яєчний чізкейк, повідомляє Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб (ЛОЦКПХ).
Лабораторні аналізи у двох пацієнтів підтвердили сальмонельоз. У решти схожі симптоми, хоча дослідження ще тривають. У чізкейк бактерія могла потрапити з сирих яєць, що використовуються у рецепті, йдеться на офіційній сторінці ЛОЦКПХ у Facebook .
Сам ресторатор Михайло Кацурін теж отруївся. Стан потерпілих лікарі оцінюють як середньої важкості, але спостерігається позитивна динаміка. Про це журналістам регіонального видання Zaxid.net повідомив медичний директор обласної інфекційної лікарні Андрій Орфін.
Серед перших симптомів: температура 39–40°, діарея, рвота, слабкість та біль у животі. Отруєння сталося майже одразу після відкриття закладу 13 липня. Госпіталізовані люди розповідали, що погіршення стану помітили ще 14-го липня.
Оскільки Михайло Кацурін є знаним в Україні ресторатором і футблогером, а також чоловіком популярної співачки Надії Дорофеєвої, на відкриття його ресторану у Львові прийшло багато відвідувачів. У тому числі — відомі блогери, що згодом писали про досвід отруєння у соцмережах. Зокрема, потерпілі скаржилися на запалення кишківника та ураження печінки.
Ресторатор пообіцяв оплатити усім потерпілим рахунки за лікування. “Китайський привіт” тимчасово не працює. Клієнти ресторану, попри отруєння, відзначають, що Михайло Кацурін прозоро і чітко висвітлив проблему у своєму закладі, а також зробив усе необхідне для її вирішення.
Поліція відкрила 16 липня кримінальне провадження за ч.1 ст. 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням). Ця стаття передбачає покарання від штрафу до позбавлення волі — залежно від обставин.
Спалахи сальмонельозу регулярно трапляються у закладах харчування, особливо влітку . У свіжих яйцях бактерій сальмонели нема, але вона може бути у курячому посліді. У їжу потрапляє, якщо сирі продукти недостатньо добре вимити. Або якщо бактерія проникла у яйце через пошкодження у шкаралупі.
Держпродспоживслужба регулярно інформує про причини поширення та способи боротьби із сальмонельозом. Окрім сирих яєць, найчастіше інфікування виникає від зараженого і недостатньо обробленого м’яса, риби, птиці, молока.
Як уберегтися від сальмонельозу
- мити руки з милом перед і після контакту з продуктами;
- сирі продукти тваринного походження одразу класти у холодильник, зберігати окремо від готових страв;
- ретельно мити яйця перед їх приготуванням. Страви, де є сирі яйця, їсти одразу після приготування;
- розморожувати м'ясо і рибу в холодильнику;
- не торкатися інших продуктів під час приготування страв з м'яса та риби;
- м’ясо їсти лише після термічної обробки;
- мати окремі ніж та дошку для м'яса та риби;
- підтримувати чистоту на кухні;
- не змішувати свіжі страви із її залишками попереднього дня;
- не купувати продукти на стихійних ринках;
- у поїздках не їсти продукти, які швидко псуються (салати з майонезом або сметаною, м'ясні продукти, кондитерські вироби з кремом);
- пити лише кип'ячену або бутильовану воду.
Якщо ви помітили симптоми отруєння, варто негайно звернутися за медичною допомогою. Якщо сальмонельоз не почати вчасно лікувати, хвороба може спровокувати серйозні ускладнення аж до летальних випадків.

Новини рубріки

У Бельгії в авто через аномальну спеку померла 15-місячна дитина
18 липня 2025 р. 17:54

Суд зобов’язав власника привести до належного стану «Будинок Вертипороха» на Подолі
18 липня 2025 р. 17:54

В Україні з'явиться аналог DOGE
18 липня 2025 р. 17:54