Виплати для військових, які в полоні або зникли безвісти: хто може отримати

19 липня 2025 р. 04:18

19 липня 2025 р. 04:18


В Україні багато сміливих чоловіків і жінок добровільно стали на захист нашої країни від початку повномасштабного вторгнення РФ. Бувають ситуації, коли військові потрапляють у полон або зникають безвісти. У пресслужбі Міністерства оборони розповіли , хто з них може отримати грошове забезпечення.

Хто з військових може отримати грошове забезпечення при перебуванні у полоні

У Міноборони розповіли, що грошове забезпечення передбачене для військовослужбовців, які перебувають у полоні, є заручниками, інтерновані в нейтральних державах або зникли безвісти.

«Виплати призначаються не автоматично, а конкретним людям. Це може бути особа або декілька осіб, яких військовослужбовець завчасно вказав у особистому розпорядженні», – йдеться у повідомленні.

Якщо такого розпорядження немає, виплати можуть отримати особи першої черги, крім тих осіб, які одержують аліменти (у разі відсутності особистого розпорядження):

  • дружина або чоловік;
  • неповнолітні діти;
  • діти з інвалідністю з дитинства незалежно від віку;
  • батьки, яких не позбавлено батьківських прав.

Особи другої черги, законним представником яких є військовослужбовець та у разі відсутності особистого розпорядження та осіб першої черги:

  • повнолітні діти
  • рідні брати або сестри.

У відомстві додали, що виплати не здійснюються, якщо військовослужбовець добровільно здався в полон, самовільно залишив військову частину або в разі його дезертирства.

Міноборони

Як військовому скласти особисте розпорядження

У Міноборони пояснили, що особисте розпорядження дає можливість військовослужбовцю самостійно визначити осіб (включаючи себе або нікого), яким він надає право на отримання грошового забезпечення, у розмірі частки, яку військовослужбовець зазначить у відсотках.

«Також військовослужбовець має право у будь-який час за власним бажанням замінити особисте розпорядження на нове або скасувати його. В такому разі у новому особистому розпорядженні обов’язково робиться запис про скасування дії попереднього», – йдеться у повідомленні.

Для оформлення особистого розпорядження військовослужбовцю необхідно:

  • написати заяву у довільній письмовій формі;
  • завірити власний підпис на заяві у командира частини або в нотаріуса;
  • віддати на зберігання/долучення до особової справи у військовій частині. (у разі якщо підпис завіряє командир частини – в одноденний термін; нотаріус – у 30-денний термін).

Міноборони

Коли можуть відмовити у грошовому забезпеченні

Виплати грошового забезпечення не здійснюються:

  • особам, які засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору
  • громадянам РФ або Республіки Білорусь, а також особам, які постійно проживають на території цих країн.

Міноборони

Нагадаємо, що може загрожувати тим, хто відмовиться від повістки.

Виплати для військових, які в полоні або зникли безвісти: хто може отримати

Джерело: zn.ua (Політика)