вологість:
тиск:
вітер:
В Україні зникають осетрові риби: науковиця б'є на сполох
В Україні офіційно визнали зниклими два види осетрових риб – осетра атлантичного та шипа. Обидва більше не зустрічаються в українських річках. Зникнення загрожує й іншим представникам осетрових, які раніше були звичними у водоймах країни. Серед них – білуга, севрюга, стерлядь та осетер руський. Про це в коментарі « Главкому » повідомила іхтіологиня Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України Юлія Куцоконь.
«За останнє століття з фауни України майже випали шість видів осетрів, зокрема офіційно визнані зниклими осетер атлантичний і шип», – сказала Юлія Куцоконь.
Ситуація ускладнюється тим, що процес внесення видів до охоронних списків не встигає за реальними темпами їх зникнення. Так, за словами Юлії Куцоконь, у першому виданні «Червоної книги України» (ще радянських часів) взагалі не було жодного виду риб.
«З 1994 року почали враховувати близько трьох десятків рідкісних видів, а в наступному виданні 2009 року їх кількість збільшилась до приблизно 70», – розповіла іхтіологиня.
Однак останнє оновлення переліку відбулося у 2021 році, і нова редакція досі не вийшла друком. Юлія Куцоконь наголосила, що навіть ті види, які ще не визнані зниклими, стрімко втрачають шанси на збереження. Йдеться про осетра руського, стерлядь, а також севрюгу та білугу.
Науковиця пояснила, що проблему поглиблює недофінансування охоронної системи.
«Збереження рідкісних видів риб ускладнюється через недостатнє фінансування природоохоронних заходів і стан заповідників, де ведеться охорона водних екосистем», – підсумувала вона.
Раніше «Главком» інформував, що 12 липня на ставку в селищі Новопокровка Дніпровського району Дніпропетровської області було зафіксовано масову загибель риби . Про інцидент повідомили у департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА. Місцеві жителі в соцмережах почали бити на сполох: за даними очевидців, лише за один день у громаді зібрали близько п’яти тонн мертвої риби.
Також «Главком» повідомляв, що через зміну клімату в Україні змінюється видовий склад риб , а деякі аборигенні види прісноводних зникають. Види, які краще переносять тепло, поступово поширюються на північ країни.

Новини рубріки

Завдяки Мерцу Трамп змінив думку про РФ, тепер Україна не програє — МЗС Німеччини
20 липня 2025 р. 12:11

ЦВК Молдови не прийняла заявку на вибори від проросійського блока олігарха Шора
20 липня 2025 р. 12:09

Як користувачі соцмереж жартують про бій Усик – Дюбуа: добірка найкращих мемів
20 липня 2025 р. 12:01