вологість:
тиск:
вітер:
Полонений китаєць розповів, чому пішов воювати проти України
Китаєць Ван Пусянь, якого взяли у полон бійці 34-го окремого мотопіхотного батальйону «Вовкодави», розповів, чому вирішив воювати проти України. Як інформує «Главком» , відповідне відео батальйон розмістив на своєму YouTube-каналі .
Так, 31-річний китаєць розповів, що йому потрібні були гроші – хотів відкрити власний ресторан. А росіяни обіцяли платити по 500 тисяч юанів на рік. Однак виплат найманець так і не побачив. Бажаної професії на фронті також не отримав. Бо ж йому обіцяли, що рятуватиме поранених, а натомість відправили на штурм.
«Росіяни поводяться з нами, як з собаками. Я був у Вовчанську, і всю дорогу, поки йшов сюди, скрізь були трупи. Там загинуло дуже багато людей, і росіяни своїм не допомагають. Якщо когось поранило, його добивали, щоб полегшити собі ношу», – розповідає Ван Пусянь.
Китаєць також розповів, що дома на нього чекає вагітна дружина та двоє дітей.
Раніше українські військовослужбовці на фронті захопили у полон ще одного громадянина Китаю , який воював на боці Росії. Трапилося це під Торецьком на Донеччині. 24-річний Ван Ву із позивним Сабля воював у складі 102-го мотострілецького полку 150 дивізії ЗС РФ.
Нагадаємо, 8 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що українські військові на Донеччині взяли в полон двох громадян Китаю , які воювали в складі російської армії. Зеленський доручив міністру закордонних справ негайно звʼязатися з Пекіном і зʼясувати, як Китай збирається на це реагувати.
Відомо, що двох громадян Китайської Народної Республіки на Донеччині взяли в полон воїни 81 окремої аеромобільної Слобожанської бригади ДШВ та 157-ї окремої механізованої бригади.
Наразі Міністерство закордонних справ Китаю перевіряє інформацію про захоплення українськими воїнами в полон громадян КНР.
До слова, Служба безпеки України провела перші допити громадян Китайської Народної Республіки , яких було взято у полон Силами оборони на Донеччині.
Обидва іноземці не мають бойових поранень, але отримують медичну допомогу згідно з положеннями Женевської конвенції. Для проведення слідчих дій їх доправили до Києва, де полонені утримуються в умовах, які відповідають міжнародному праву. Допити проводяться за участю перекладачів.

Новини рубріки

Україну з різних напрямків атакують "Шахеди": де загроза ударів (карта)
21 липня 2025 р. 00:26

Чехи зібрали понад 2 мільйони євро на гаубиці для ЗСУ
21 липня 2025 р. 00:15

21 липня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
21 липня 2025 р. 00:10