вологість:
тиск:
вітер:
Депутату Христенку оголосили підозру у державній зраді
Офіс генерального прокурора оголосив підозру у державній зраді, вчиненій за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану, та зловживанні впливом народному депутату від колишньої «ОПЗЖ» Федору Христенку. Зокрема, він фігурує у справі затриманого сьогодні СБУ керівника міжрегіонального управління детективів НАБУ у місті Дніпрі.
Федір Христенко виїхав з України за кілька днів до повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Слідство встановило, що ФСБ завербувала його ще в період президенства Віктора Януковича, і він активно виконував завдання російської спецслужби під час «Революції Гідності».
«Під час розслідування здобуто докази його тісних контактів із Юрієм Іванющенком – резидентом спецслужб Росії на території так званої «ДНР» та колаборантом, нині вже покійним, Арменом Саркісяном», - вказали в ОГП.
Також у прокуратурі додали, що «Христенко налагодив тісні стосунки з окремими керівниками НАБУ», серед яких називають затриманого сьогодні начальника міжрегіональних управлінь детективів НАБУ у Дніпрі Руслана Магамедрасулова.
Однак це не єдиний представник НАБУ, з яким, за даними ОГП, Христенко підтримував контакти, – іншим названо керівника підрозділу детективів НАБУ Олександра Скомарова. Зокрема, слідчі стверджують, що дружина Скомарова в 2022 році покидала країну на автомобілі, що належав сімʼї депутата Христенка.
Також в ОГП стверджують, що підлеглі Олександру Скомарову детективи НАБУ за дорученням народного депутата Христенка начебто допомогли перетнути державний кордон Геннадію Боголюбову, «зокрема супроводжували олігарха-втікача в потягу». І додатково, за заявою прокуратури, «послугами Скомарова» користався начебто інший олігарх Ігор Коломойський.
Оскільки Федор Христенко знаходиться за кордоном, жодного разу не брав участі у засіданнях парламенту під час повномасштабної війни та навіть не вийшов із складу офіційно забороненої ОПЗЖ, підозру йому повідомили заочно.
Зазначимо, що заява ОГП була зроблена після десятків обшуків вранці 21 липня у низки працівників НАБУ у різних справах, після яких було оголошено про підозру директору територіального відділення НАБУ.
Водночас, примітним є два моменти – всі обшуки проходили без погодження суду, що прямо порушує законодавство, а також СБУ та ОГП називають імена підозрюваних у цих суміжних справах, що порушує статтю 62 Конституції України, згідно з якою особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку у суді. До такої практики ані ОГП, ані СБУ не вдавались раніше.
Зазначимо, що вранці СБУ, також із порушенням передбаченої законом процедури, почало позапланову перевірку НАБУ та САП, внаслідок чого отримало доступ до негласних слідчих дій антикорупційних органів. Останні заявили про ризик зриву великої кількості розслідувань.

Новини рубріки

Посол ЄС на тлі атаки на НАБУ закликала Київ зберегти реформи
21 липня 2025 р. 22:40

У G7 заявили про "серйозне занепокоєння" через атаку на НАБУ: хочуть зустрічі з урядом
21 липня 2025 р. 22:40

Зеленський підтвердив, що переговори з РФ заплановані на 23 липня
21 липня 2025 р. 22:40