вологість:
тиск:
вітер:
УШПС виключила зі спільноти 6 нардепів, які підтримали позбавлення незалежності НАБУ і САП
Українська школа політичних студій (УШПС) виключила зі спільноти шістьох народних депутатів, які 22 липня підтримали законопроєкт №12414 з правками, що фактично підпорядковують незалежні антикорупційні органи генеральному прокурору.
Джерело: УШПС
Деталі: УШПС заявила, що такий крок є неприйнятним і суперечить засадничим цінностям демократичного розвитку та верховенства права, які школа послідовно відстоює.
Деталі: До списку виключених увійшли:
- Олександр Дануца (випускник 2008 року),
- Сергій Євтушок (2011),
- Дмитро Кисилевський (2017),
- Марія Мезенцева (2018),
- Дмитро Наталуха (2018),
- Таміла Ташева (2021).
Дослівно: "УШПС прийняла рішення виключити цих випускників зі спільноти. Ми цінуємо внесок кожного та кожної у попередні роки, але в питаннях фундаментальних цінностей компромісу бути не може".
Деталі: У заяві Української школи політичних студій також зазначено, що ухвалення законопроєкту №12414 - "приклад неабиякої політичної короткозорості та пострілу самому собі у ногу", що повертає країну до практик 2012 року, коли прокурорська вертикаль використовувалась як інструмент політичного тиску.
"Цьому мав би зарадити субʼєктний, незалежний парламент та народні обранці. Серед яких є і випускники УШПС", — підкреслюють у Школі.
Українська школа політичних студій подякувала всім, хто не підтримав "знищення більш ніж 10-річної роботи з розбудови незалежності правосуддя".
Передісторія:
- 22 липня Верховна Рада голосами 263 нардепів ухвалила в другому читанні законопроєкт №12414 "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із зникненням осіб безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану", з правками, згідно з якими Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура стають залежними від рішень генерального прокурора.
- Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук оперативно підписав ухвалений закон.
- Керівники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закликали президента Володимира Зеленського не підписувати законопроєкт №12414, який фактично знищує незалежність НАБУ і САП.
- Посли держав "Групи семи" висловили стурбованість слідчими діями СБУ щодо НАБУ.
- Також Європейський Союз висловив занепокоєння через нещодавні дії України щодо її антикорупційних інституцій НАБУ та САП.

Новини рубріки

Закон про обмеження незалежності НАБУ та САП набув чинності
23 липня 2025 р. 01:22

НАБУ не буде підпорядковуватися генрокурору після підписання нового закону – Кравченко
23 липня 2025 р. 01:13