вологість:
тиск:
вітер:
Військово-облікові документи: які з них дозволяють не служити
Які документи треба оформити військовозобов'язаним
Експертка зазначила, що кожен військовозобов'язаний громадянин в Україні має носити з собою військово-облікові документи: у разі перевірки надати їх у паперовій формі або у застосунку «Резерв+».
«Якщо військовозобов’язаний не перебуває на обліку, йому необхідно пройти військово-лікарську комісію, щоб стати на облік. У разі відсутності військового квитка його також потрібно оформити, а для цього – пройти відповідно ВЛК. У перехідний період, поки особа ще не має цього документа, вона формально підлягає мобілізації», – пояснила вона.
Адвокатка додала, що до офіційного оформлення відстрочки (за наявності підстав для неї) людину ще можуть мобілізувати, а вже після отримання цього документу – забрати до лав ЗСУ можуть виключно за бажанням самої людини.
«Дійсно, буває так, що під час процесу оформлення документів на відстрочку чи бронювання чоловіка можуть мобілізувати. З моєї практики, такі випадки не є поодинокими», – підкреслила вона.
Аніщенко зауважила, що окремо варто згадати тих, хто не є придатним до служби за станом здоров’я. Для цього із документів потрібен висновок військово-лікарської комісії (ВЛК) про непридатність до військової служби.
«Виключені з військового обліку – фактично єдина категорія осіб, яка може не з'являтися до ТЦК у разі отримання повістки. У громадянина, якого виключено з військового обліку, військово-обліковий документ не вилучається. До нього просто вносять дані про таке виключення», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, хто може отримати відстрочку автоматично у мобільних застосунках «Резерв+» та «Армія+».

Новини рубріки

Гастролював, щоб розплатитися: Оззі Осборн залишив після смерті величезний борг
23 липня 2025 р. 14:42

Глава МЗС Німеччини попередив Україну щодо наслідків обмеження НАБУ та САП
23 липня 2025 р. 14:42

Заступниця міністра оборони із цифровізації Катерина Черногоренко залишає посаду
23 липня 2025 р. 14:30