Які підприємства найчастіше потрапляють до Клубу білого бізнесу: статистика

28 липня 2025 р. 09:48

28 липня 2025 р. 09:48


8 882 компанії перебувають у Клубі білого бізнесу. 4 113 компаній приєдналися до переліку від початку року, натомість 3 228 вибули. Про це повідомляє « Главком » з посиланням на « Опендатабот ».

Серед поточних учасників групи є шість компаній, які вже перебувають у стані припинення, ще одна – у процедурі банкрутства, а одна має відкрите податкове провадження через борги. Також варто зазначити, що на початок повномасштабного вторгнення в Україні серед компаній з переліку було 37 з російськими власниками.

Сфери компаній з Клубу білого бізнесу

За словами голови комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева перелік Клубу білого бізнесу формується на певну дату, останній був сформований станом на 31 травня 2025 р. Підприємства з перебігом часу мають певні змінні характеристики, тож, можуть виникати й певні питання до їх діяльності. Якщо протягом трьох місяців виявляються факти, що перешкоджають подальшій участі бізнесу в клубі – наприклад, платник прийняв рішення про припинення, то такого платника в наступному переліку не буде.

Найбільше представників клубу – у сфері торгівлі: 22% компаній займаються гуртовою або роздрібною торгівлею чи ремонтом автотранспорту. На другому місці – переробна промисловість (16%), третє – за сільським, лісовим і рибним господарством (14%). Далі йдуть нерухомість (8%) і адміністративне обслуговування (7%).

Компанії у Клубі білого бізнесу

Найбільше таких бізнесів у Києві – 25% усіх компаній з переліку. Також активно представлені Дніпропетровська (9%), Київська (7%), Львівська (7%) та Харківська області (5%). Найбільші доходи за 2024 рік серед компаній, що потрапили до Клубу білого бізнесу показали «Укргідроенерго» – 54,2 млрд грн, «Петрол Партнер» (мережа АЗС WOG) – 49,1 млрд та «Рошен» – 37,4 млрд.

Клуб білого бізнесу було створено за ініціативою Податкової у 2024 році, задля формування спільноти прозорих, сумлінних платників податків, які взаємодіють із державою на основі довіри, передбачуваності та партнерства.

Нагадаємо, у січні 2025 року 7 997 компаній потрапили до Клубу білого бізнесу .

Раніше Гетманцев заявляв, що до правил вступу до Клубу білого бізнесу будуть внесені певні зміни , бо практика показала, що деякі випадки не регулюються правилами, і це створює проблеми у роботі «клубу».

Які підприємства найчастіше потрапляють до Клубу білого бізнесу: статистика

Джерело: Главком