вологість:
тиск:
вітер:
Німеччина занепокоєна можливим виведення військ США — Politico
Протягом десятиліть військова присутність США на території Німеччини була основою глобальних операцій Америки — і опорою оборони Європи. Але у той час, як Вашингтон готується переглянути розміщення своїх військ, у Берліні зростає невпевненість щодо того, які наслідки це матиме для них.
Міністр оборони Борис Пісторіус прибув до Вашингтона, щоб переконатися, що Німеччина залишиться в курсі справ. Після зустрічі з міністром оборони США Пітом Гегсетом він чітко дав зрозуміти, що Берлін очікує змін в американській військовій стратегії, зазначає Кріс Ландей, кореспондент Politico.
"Я почав звертати увагу ще два роки тому, що рано чи пізно стане очевидно: американці зрештою робитимуть менше. Поки що ми в Європі можемо розраховувати на те, що вони робитимуть більше. Але треба визнати: у них є власні інтереси — в Індо-Тихоокеанському регіоні, у сфері безпеки морських торговельних шляхів", — сказав Пісторіус журналістам після зустрічі.
Наразі залишається незрозумілим, що саме означає це "менше". Німецькі посадовці заявляють, що прагнуть бути залученими до координації дій, однак не отримали чітких зобов’язань щодо намірів США — ні щодо змісту, ні щодо термінів.
Союзники по НАТО також непокояться, і посол США при НАТО Метью Вітакер намагався зменшити напруження. Виступаючи перед журналістами в штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, він зазначив, що "щодня спілкується з нашими союзниками щодо цього процесу".
У центрі цих обговорень — Глобальний огляд військової присутності, масштабний перегляд дислокації американських військ у світі, що проводиться під керівництвом Пентагону.
Його мета — переорієнтувати розміщення сил США відповідно до нових глобальних пріоритетів, зокрема зростаючої напруги в Індо-Тихоокеанському регіоні та необхідності скорочення витрат на закордонні операції. Завершальний звіт очікується у вересні.
Для Європи це може означати зменшення кількості американських військ на континенті. Німецький уряд, як ніхто інший, має підстави серйозно поставитися до цього попередження.
Німеччина прийняла більше американських військ, ніж будь-яка інша країна Європи: близько 35 тисяч американських військовослужбовців дислокуються в 35 муніципалітетах.
Для Німеччини військова підтримка США вже давно є наріжним каменем національної безпеки — з часів холодної війни і до сьогодні. Маючи постійні прогалини у власних можливостях, від боєприпасів і готовності до стратегічного стримування, Берлін продовжує значною мірою залежати від американських збройних сил.
Це стосується і американських ядерних боєголовок, розміщених у західному місті Бюхель, що є ключовим елементом спільної оборони НАТО проти таких загроз, як Росія.
Але, як зазначила Айлін Матле, старший науковий співробітник з питань політики безпеки в Німецькій раді з міжнародних відносин, присутність США також слугує інтересам Вашингтона.
"Такі бази, як Рамштайн, використовуються не лише для оборони Європи, але й для проектування сили на Близький Схід і, до певної міри, в Африку", — сказала вона.
На думку Матле, незалежно від того, скільки військ буде виведено, якщо це взагалі відбудеться, дуже важливо, щоб це відбувалося впорядковано, скоординовано і не стало несподіванкою для європейських союзників. Але оскільки доповідь Пентагону ще не готова, Берлін не впевнений, що міститиме остаточна версія — або як швидко відбудуться будь-які зміни.
Нагадаємо, європейські союзники по НАТО почали "непублічну" підготовку до того, як Альянс має реагувати на потенційне скорочення присутності американських військ на континенті, попри те, що Вашингтон не надає чітких деталей стосовно своїх планів. Європейські кола НАТО переконані, що президент США Дональд Трамп скоротить кількість американських військових, дислокованих на континенті, яка наразі становить близько 80 тисяч, і перенаправить їх в Азію і на Близький Схід.

Новини рубріки

Японія першою у світі створюватиме людські ембріони зі стовбурових клітин, але є умова
28 липня 2025 р. 17:37

Шмигаль анонсував нові важливі проєкти оборонної співпраці України та США
28 липня 2025 р. 17:37

Розчарований Трамп обіцяє скоротити 50-денний дедлайн Путіну на укладання миру
28 липня 2025 р. 17:33