Росіяни знищили одну з найцінніших історичних садиб Запорізького краю

22 червня 2026 р. 21:22

22 червня 2026 р. 21:22


Керівниця пресслужби Національного заповідника «Хортиця» Анна Головко повідомила про знищення історичної садиби родини Миклашевських в селі Біленьке біля Запоріжжя. Унікальна архітектурна пам’ятка зазнала руйнування внаслідок атаки російським дроном 22 червня.

За словами керівниці заповідника, на території Запорізького краю це була єдина добре збережена садиба.

«Садиба Михайла Миклашевського – представника старовинного українського козацько-старшинського роду – була не просто архітектурною та історичною пам’яткою. Вона пережила численні історичні потрясіння за понад півтора століття свого існування та неодноразово зазнавала пошкоджень уже під час повномасштабної російсько-української війни. Сьогодні ми, ймовірно, втратили її назавжди», — йдеться в повідомленні .

Росіяни атакували садибу тричі: у січні та лютому 2025 року, а також 27 лютого 2026 року.

Як відомо, садибу збудували за проєктом архітектора Фердинанда Гагена приблизно у 1853-1916 роках. У ній проживала родина цивільного губернатора Катеринославської губернії Михайла Миклашевського, пізніше в садибі діяла школа. А до 2005 року в приміщенні працювала швейна майстерня.

Раніше повідомлялося про те, що в Сумській області у квітні росіяни знищили палац Харитоненків XIX ст. у Харківській області — знищена садиба Донців-Захаржевських XIX ст.

Як відомо,15 червня російські дрони-камікадзе влучили у вівтарну частину Успенського собору Києво-Печерської лаври в Києві. Загалом РФ знищила понад 900 культурних споруд в Україні.

Росіяни знищили одну з найцінніших історичних садиб Запорізького краю

Джерело: zn.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua