Іран спростовав заяви вціепрезидента США щодо доступу МАГАТЕ до

22 червня 2026 р. 23:03

22 червня 2026 р. 23:03


В Тегерані повідомили, що взаємодія з МАГАТЕ триватиме у межах чинних процедур. Про це пише «Главком» із посиланням на CNN .

Такою стала реакція на заяви американського керівництва про те, що іранська сторона погодилася повернути інспекторів ООН з ядерної безпеки. Речник МЗС Ірану Есмаїл Багаї підкреслив, що контакти з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ) координуються виключно зобов'язаннями щодо гарантій, а також рішеннями місцевого парламенту та Вищої ради нацбезпеки.

Законодавство, ухвалене в країні минулого літа, хоч і обмежило перевірки, проте повністю їх не зупинило: візити на чинні ядерні об'єкти, зокрема на Бушерську АЕС, можливі в індивідуальному порядку. Це спростовує слова віцепрезидента США Джей Ді Венса, який після двосторонніх перемовин у Швейцарії назвав згоду Ірану на допуск інспекторів головним позитивним підсумком зустрічі.

В Ірані наголошують, що за 18 годин швейцарського діалогу ядерну тематику взагалі не порушували й жодних нових обіцянок Тегеран не давав. Будь-які майбутні інспекції постраждалих об'єктів чи рішення щодо уранових запасів визначатимуться окремим механізмом, який сторони мають розробити під час зафіксованого у двосторонньому меморандумі 60-денного переговорного процесу.

Іран спростовав заяви вціепрезидента США щодо доступу МАГАТЕ до

Джерело: Главком

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua