Трамп заявив про повне відкриття Ормузької протоки після тривалої блокади

23 червня 2026 р. 06:01

23 червня 2026 р. 06:01


Президент США Дональд Трамп заявив про повне відкриття судоходства через Ормузьку протоку та досягнення рекордних обсягів транспортування нафти через неї.

Про це американський лідер заявив журналістам під час брифінгу у Білому домі.

«Ситуація в Ормузькій протоці складається у нас дуже добре… Протока повністю відкрита» , – заявив Трамп на тлі завершення першого раунду переговорів між Вашингтоном та Тегераном, який відбувся на території Швейцарії.

Голова Білого дому також заявив, що напередодні «було перевезено більше нафти, ніж будь-коли раніше проходило через цю протоку».

«Вчора через нього пройшло більше нафти, ніж будь-коли раніше. Ви, мабуть, бачите, що у нас справжній нафтовий фонтан. Протока повністю відкрита. Ви це знаєте. Ми ведемо переговори, подивимося, чим все закінчиться» , – сказав президент США.

Окремо американський лідер підкреслив, що відтепер Іран нібито «ніколи не отримає ядерну зброю».

«У нас є дві речі. У нас є відкрита протока, і у нас є країна, яка ніколи не матиме ядерної зброї. Ніколи-ніколи не матиме ядерної зброї» , – додав Трамп.

Як відомо, станом на понеділок, 22 червня, понад 400 великих суден і танкерів перебувають на східному боці Ормузької протоки , очікуючи на ширше відкриття морського маршруту після переговорів США та Ірану.

Варто зазначити, що 22 червня Сполучені Штати зняли всі обмеження для угод, спрямованих на виробництво, продаж і постачання нафтопродуктів іранського походження. Рішення діятиме 60 днів.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що США та Іран домовилися про створення дорожньої карти , яка має призвести до укладення остаточної мирної угоди протягом 60 днів. Відповідної домовленості вдалося досягти під час переговорів високого рівня у Швейцарії.

А нещодавно у США розповіли, що відбувається в Ормузькій протоці після заяв Ірану про її перекриття.

Варто зазначити, що світові ціни на нафту продовжують падати на тлі переговорів між США та Іраном.

ЗМІ підрахували , що війна США проти Ірану обійшлася Пентагону приблизно в 40 млрд доларів. Конфлікт також призвів до зростання цін на пальне, інфляції та витрат американських домогосподарств.

Трамп заявив про повне відкриття Ормузької протоки після тривалої блокади

Джерело: www.slovoidilo.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua