Справа "Ощадбанку": Мадяр анонсував відставку генпрокурора Угорщини

23 червня 2026 р. 11:12

23 червня 2026 р. 11:12


Генеральний прокурор Угорщини Петер Полт, призначений за часів уряда Віктора Орбана, незабаром буде змушений піти у відставку. Про це на пресконференції заявив премʼєр-міністр Петер Мадяр, передає hvg.hu.

За словами Мадяра, від генпрокурора очікують, що він піде у відставку за власною ініціативою. Він додав, що звільняти за законом генпрокурора не треба.

"Це може бути пов'язано", — відповів Мадяр на питання, чи повʼязана відставка Полта зі справою "Ощадбанку".

Нагадаємо, інкасаторів "Ощадбанку" затримали в Угорщині 5 березня через те, що вони, за словами тодішнього глави МЗС країни Петера Сійярто, могли перевозити гроші української військової мафії . Ввечері наступного дня інкасаторів вдалося звільнити.

12 березня Україна повернула також автомобілі банку , але не цінні активи — щодо них тривали переговори. І лише 6 травня президент Володимир Зеленський підтвердив, що Будапешт віддав Києву гроші та золото .

Раніше повідомлялося, що Угорщина розпочинає внутрішнє розслідування щодо дій своєї податкової служби, Центру боротьби з тероризмом та інших відомств під час захоплення українських інкасаторів і грошей “Ощадбанку”.

Справа "Ощадбанку": Мадяр анонсував відставку генпрокурора Угорщини

Джерело: zn.ua (Політика)