вологість:
тиск:
вітер:
Президент Чехії подав до суду на премʼєр-міністра: причина
Президент Чехії Петр Павел заявив, що подає до суду на уряд країни. Він оскаржує рішення премʼєр-міністра Андрея Бабіша не включати його до складу урядової делегаці ї, яка братиме участь у саміті НАТО в Анкарі в липні, пише Politico.
У позові до Конституційного суду Павел просить прояснити, хто має повноваження вирішувати, чи може глава держави бути присутнім на саміті НАТО. Суд має розглянути це питання на пленарному засіданні завтра.
У своїй заяві Павел каже, що Бабіш намагається "виключити" його з саміту, і таким чином "обмежує роль, надану йому Конституцією". Згідно з нею, президент Чехії має обмежені повноваження, а зовнішню політику визначає уряд. Проте саме президенти майже завжди очолювали чеські делегації на самітах НАТО, іноді разом із прем'єром.
Напередодні Бабіш заявив, що глава держави не може приєднатися до офіційної делегації, оскільки "цей саміт відрізнятиметься від попередніх". Очікується, що на зустрічі в Анкарі премʼєр Чехії оголосить про рішення скоротити оборонні витрати 1,8% ВВП, що нижче за цільовий показник НАТО в 2%.
Рішення не включати Павела у делегацію може бути повʼязано з тим, що він, колишній генерал, буде протидіяти скороченням, яке він вважає "безвідповідальним". Бабіш відповів, що "поважає" рішення президента подати позов, він "не вважає це гарною ідеєю".
Раніше Павел заявляв, що з тих пір, як Бабіш зайняв свою посаду, кількість країн, які беруть участь в ініціативі щодо закупівлі боєприпасів для України, зменшилася вдвічі. Зараз фінансування дають девʼять країн, хоча до грудня 2025 року таких було 18.
Джерело: zn.ua (Політика)
Новини рубріки
Екстренер збірної Італії очолив «Лаціо»
23 червня 2026 р. 16:22
Путін зробив нову заяву про переговори з Україною
23 червня 2026 р. 16:22
Путін вперше відреагував на масовані удари по Москві
23 червня 2026 р. 16:22