вологість:
тиск:
вітер:
НБУ оштрафував «Укрпошту» на 2,5 млн грн: що порушила держкомпанія
Національний банк оштрафував АТ «Укрпошта» за порушення законодавства щодо платіжного ринку та захисту прав споживачів під час надання послуг на загальну суму 2 544,9 тис. грн. Відповідне рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, оверсайта платіжної інфраструктури НБУ ухвалив 22 червня 2026 року. Про це йдеться у повідомленні регулятора.
Уточнюється, що держкомпанію оштрафували за порушення вимог:
- Закону України «Про платіжні послуги»;
- Інструкції про порядок організації касової роботи банками та проведення платіжних операцій надавачами платіжних послуг в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 25.09.2018 № 103 (зі змінами);
- Правил зберігання, захисту, використання та розкриття таємниці надавача платіжних послуг, затверджених постановою Правління Національного банку України від 14.07.2022 № 147 (зі змінами);
- Положення про порядок емісії та еквайрингу платіжних інструментів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022 № 164 (зі змінами).
Зазначається, що «Укрпошта» повинна сплатити штраф протягом 14 днів із дня доведення цього рішення до відома компанії.
Нагадаємо, що 23 червня НБУ ухвалив рішення про невідповідність генерального директора АТ «Укрпошта» Ігоря Смілянського вимогам щодо професійної придатності, встановленим для керівника надавача фінансових платіжних послуг. НБУ вимагає, щоб акціонер компанії протягом п’яти днів відсторонив його від посади та призначив іншого керівника.
За словами Смілянського, це пов’язано з процесом створення поштового банку на базі «Укрпошти». Адже компанія була готова до запуску банківських послуг, має понад 2 млрд грн власного капіталу та працює з прибутком.
Нагадаємо, що за січень-березень 2026 року «Укрпошта» отримала чистий збиток 204,8 млн грн, що на 1,1 млн грн, або на 0,5%, більше, ніж за аналогічний період 2025 року, тоді як її виручка скоротилася на 0,1% – до 3,34 млрд грн. Власний капітал компанії у першому кварталі скоротився з 2,208 млрд грн до 2,003 млрд грн. Водночас за 2024-2026 роки компанія сплатила майже 22 мільйона гривень штрафів за вимогами НБУ.
Водночас ще в лютому проєкт «Наша справа» вказав на системну проблему в державному секторі, де топменеджери отримують багатомільйонні зарплати без прив'язки до реальних фінансових результатів. Одним із прикладів навели діяльність Ігоря Смілянського , який за 2024 рік отримав понад 11 млн грн виплат, тоді як саме держпідприємство завершило рік зі збитком у 413 млн грн. Щоправда про цю проблему ZN.UA писало ще у 2020 році у статті « Синдром Смілянського ».
Джерело: zn.ua (Політика)
Новини рубріки
Російський дрон атакував АЗС у Запоріжжі
24 червня 2026 р. 09:45
Курс валют 24 червня 2026: долар та євро впали у ціні
24 червня 2026 р. 09:16
У Печерському районі стався вибух у квартирі (відео)
24 червня 2026 р. 09:16